REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Suchý vzduch – riziko pro zdraví

Proč se většina nachlazení odehrává v zimě? Podle vědců za to může nízká relativní vlhkost vzduchu ve vnitřních prostorách.

Z téměř 90 % se zdržujeme ve vnitřních prostorách – v zimě zkrátka častěji. A přesně v době, kdy vytopená místnost vykazuje velmi nízkou relativní vlhkost vzduchu. Zde je nutné vědět, že teplý vzduch je schopen absorbovat podstatně více vlhkosti než studený vzduch. Pokud studený vzduch zvenku ohřejeme, stoupne i jeho „hlad“ po vodě. Vaše relativní vlhkost vzduchu klesne, což prokáže jakýkoliv vlhkoměr. I během mírných zim jsou rozdíly mezi interiérem a exteriérem značné.

Avšak vzduch, který dýcháme, musí do průdušek dorazit zvlhčený na 100 %. Cestou sem je zvlhčován především v nose, méně již v ústech, hrtanu a průdušnici. Řasy v celých dýchacích cestách jsou spolu s hlenem, který je pokrývá, geniálním mechanismem pro samočištění. Tyto řasy se pohybují společně vpřed a vzad, jako tráva v lese. Na jejich špičkách se nachází lepivá vrstva hlenu, která zpomaluje pronikání virů, bakterií a alergenů do těla.

Více informací o důsledcích suchého vzduchu na lidský organismus se dočtete na stránkách společnosti Condair.

FLAIR, a.s.

logo
Jihlavská 512/52
140 00 Praha 4 - Michle

telefon: 241 774 105, fax: 241 774 106
e-mail: info@flair.cz

web: www.flair.cz, www.condair.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Byt Krausových v Plzni od Adolfa Loose. Zdroj: PhDr. Eliška Zlatohlávková, PhD.

Protiklady a paralely v tvorbě Adolfa Loose a Le Corbusiera – 2. díl

Asi jen těžko bychom hledali jiné dvě osobnosti, které doslova formovaly podobu moderní architektury. Na rozdíl od Adolfa Loose byla pro Le Corbusiera architektura skutečným uměním, které mnohdy posouval na hranu abstrakce. A názor na to, zda má architektura sloužit jen svému účelu či přinášet povznášející pocity…

Foto: Matej Hakár

Jednopodlažní minimalistický rodinný dům z pohledového betonu

Pohodlný jednopodlažní minimalistický rodinný dům z pohledového betonu, který je oproti úrovni ulice na celou svoji výšku zasazený do okolního terénu. Přízemní dispozice se volně prolíná, svou částečnou otevřeností a grandiózním prosklením, se zahradou i okolní krajinou.

Foto: Ruben Beilby

Působivý vikýř s komínem do rodinného domu přivádí světlo

Když se řekne komínový efekt, nemusí být nutně řeč jen o fyzikálním jevu. Dokládá to zajímavě řešený rodinný dům, který vyrostl u našich německých sousedů. I když respektuje všechny náležitosti a přidržuje se měřítek okolní zástavby, vyniká velmi svérázným protaženým štítem. S vikýřem –…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA