Ing. arch. Petr Maria Hájek
Věnuje se hledání nových forem architektury pro lidi, kteří si uvědomují, že životním prostředím člověka je příroda a že nejblíže se setkáváme s přírodou ve vlastním těle. Ve svojí práci spojuje nejnovější poznatky o ekologii, přírodních soběstačných zahradách, o přírodním stavitelství, o psychologii, zdravovědě i nových technologiích. Navrhuje malé, ale vysoce funkční a flexibilní domy dokonale propojené s živým prostředím zahrady a lépe vyjadřující nové dimenze vztahů mezi lidmi.
Radka Votavová
Je interiérová designérka a návrhářka zahrad tvořící ve svém ateliéru LACERTA DESIGN. Architekturu vnímá jako zrcadlo každého z nás. Každý jsme architektem svého života. Svůj vnitřní svět obtiskujeme do našeho stylu oblékání, do způsobu bydlení i místa, které jsme si vybrali pro život. Těší ji být průvodcem na cestě plné objevů.
Ing. Daniel Grmela
Provádí poradenství se zaměřením na nízkoenergetické a pasivní domy z přírodních materiálů. Zpracovává projektové dokumentace pro stavební řízení a provedení staveb, koordinuje projektové profese. Lektoruje přírodně stavitelské kurzy a workshopy zaměřené na provádění izolací ze slaměných balíků a omítek z místní hlíny. Provozuje webové stránky www.slamak.info.
Jiří Zvoníček
Tvoří a realizuje bydlení (viz www.zvonicek.cz), které vychází z individuálních potřeb zákazníka. Vnímá "přírodní stavitelství" jako citlivý způsob stavění a „přírodní“ jako nejvyšší možný projev estetiky. V obecném smyslu přírodní stavitelství usiluje o minimalizaci negativního vlivu na životní prostředí při vymýšlení, stavění, provozu a v neposlední řadě i při likvidaci domu. V oboru působí přes 30 let.
Akad. arch. Aleš Brotánek
Založil a působí ve svém ateliéru ABateliér. ABateliér vznikl dlouholetým úsilím Aleše Brotánka při hledání chytřejších řešení pro energeticky efektivní rodinné a bytové domy. Aleš Brotánek i ABateliér je již řadu let zapojen do seznamování veřejnosti s významem úspor energie při užívání budov. Je zakládajícím a podporujícím členem Centra pasivního domu. V roce 2010 se podílel na vzniku publikace Manuál energeticky úsporné architektury.
Ing. arch. Miroslav Ščudla
Je svobodný architekt. V atelieru DOMA architekti se snaží navrhovat domy a veřejné prostory šetrné k životnímu prostředí a uživateli. Hledá adekvátní odpovědi na individuální situace a potřeby lidí. Dále studuje, bádá a vyučuje na FA ČVUT.
Sdílet / hodnotit tento článek