Zájemci o funkci mohou posílat přihlášky do 7. dubna. V následujících týdnech město vybere vhodného kandidáta. "Rádi bychom našli člověka orientujícího se v občanském zákoníku a s přehledem o problematice bydlení. Primátor (Petr Vokřál) i já dostáváme každý týden několik podnětů a stížností od nájemníků. Někdy jsou to komplikované situace, u kterých není na první pohled zřejmé, na které straně je pravda," uvedl Hladík.
Podle něj jsou problémy různé. "Můžou to být například stížnosti na vyúčtování vody, elektřiny nebo plynu, na sousedské vztahy, na dodržování pořádku ve vnitrobloku nebo prostranství před domem nebo na dodržování nájemní smlouvy," vyjmenoval Hladík.
Doplnil, že spory mezi nájemcem a pronajímatelem ale mohou být i jiné. "Například se pronajme byt, ale až potom se v něm zjistí komplikace a je potřebná rekonstrukce. Pak se musí řešit náhradní bydlení nebo aby se rekonstrukce nevlekla," dodal Hladík.
Kvůli bytovému ombudsmanovi město nebude zvyšovat počet pracovníků. "Před několika týdny rada města změnila vnitřní strukturu. Zrušili jsme jedno místo na bytovém odboru, které bylo neobsazené. Vytvořili jsme pak nové pracovní místo pro bytového ombudsmana pod vedoucím úseku bydlení a rodinné politiky," doplnil Hladík.
Sdílet / hodnotit tento článek