REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Moderní budky pro ptáky podle návrhů slavných architektů

Zima na mnohých místech u nás udeřila a zavála všechno sněhem, jinde to vypadá, jako by se někde zapomněla. Každopádně ptactvo v těchto měsících nemůže nalézt dostatek potravy. Pozitivní zpráva je, že můžete udělat dobrý skutek a potěšit své srdce, tím, že jim zařídíte krmítko nebo budku pro hnízdění. A když se jim u vás zalíbí, třeba se později můžete inspirovat krmítky a ptačími budkami v designu slavných architektů.

Je v tom jistě trocha melancholie a vzpomínek na dětství. Činorodý ruch třepotajících se křídel kolem zimního krmítka je sice jevem naprosto obyčejným a přirozeným, a možná právě proto tak radostným. Pořád je na co koukat, a za okny se vám bude celý den odehrávat zajímavý příběh. Je to pohled, který uklidňuje. Krmítko dokáže polidštit strohý výhled z vaší kanceláře nebo dílny, přiblíží vám kontakt s přírodou. Své nadřízené můžete případně uklidnit: to vše prokazatelně zvyšuje produktivitu zaměstnanců, jejich soustředěnost a kreativitu. A když si drobné pěvce přes zimu naučíte chodit na okno, můžete jim hned z kraje jara nabídnout ještě víc. Stylové bydlení.

Bauhaus 2 Zdroj: Sourgrasbuilt.com

Společnost Sourgrassbuilt rozpracovala speciální edici ptačích budek, jejichž design vychází z práce modernistů architektury minulého století. V rámci přednastavených dispozic, pochopitelně, protože pěvci mají coby nájemníci specifické požadavky, například na velikost vletového otvoru nebo proporce interiéru. Hlavním návrhářem se proto stal Douglas Barnhard, který fandí právě tak ornitologii jako architektuře. A díky němu se teď mohou ptáci ubytovat třeba v Eichleresque Atrium, které nápadně připomíná styl propagovaný Eichlerem kolem sanfranciské zátoky, nebo jednoduchém a prostém obydlí podle Franka Lloyda Wrighta. Fandíte elegantnímu Bauhausu? I takové retro exempláře tu mají.

Sunnyvale Zdroj: Sourgrasbuilt.com

Barnhard k výrobě užil přírodní materiály, které tvořili odpad v jeho dílně. Odřezky ořechového dřeva, dřevotřískových desek, bambusu tak nalezly nové využití. V podstatě tu můžete narazit i na luxusnější materiály, jako třeba cedr nebo mahagon. Výběr se ale přesně drží výběru barev a tvarů, se kterými by pracovali i mistři modernistické architektury. Jsou to prostě ptačí budky a krmítka, která mají styl.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Příprava staveb na zimu

Ilustrační obrázek, fotolia.com, raths

Vláda by ve středu měla jednat o dávce mimořádné okamžité pomoci kvůli energiím

Vláda bude ve středu stanovovat podmínky pro dávku mimořádné okamžité pomoci v souvislosti se zdražováním energií a krachem některých dodavatelů. Pomoc by měla státní rozpočet přijít na dvě miliardy korun. V současnosti se týká 250.000 lidí a podle ministerstva práce a sociálních věcí to bude zhruba o 200.000 lidí…

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sergbob

Největší distributor plynu v ČR poskytne firmám více času na změnu dodavatele

Společnost GasNet, největší distributor plynu v Česku, je připravena poskytnout firmám, na které se nevztahuje institut dodavatele poslední instance (DPI) po konci Bohemia Energy, čas navíc na změnu dodavatele. Předpokladem je jejich aktivní přístup k řešení situace. Jde o společnosti, jejichž roční spotřeba plynu…