REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata
Zařizovací předměty v koupelně více o tématu

Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Proveďte si výpočet ceny sami!

Chystáte se rekonstruovat bytové jádro? Plánujete nový záchod a koupelnu? Pak mimo úvah o barvě obkladaček uvažujete nad tím, kolik peněz bude rekonstrukce koupelny stát. Potřebujete si porovnat, zda firma, která vám dala cenovou nabídku vás lidově řečeno „nenatáhla“? Položkový rozpočet si můžete nyní sestavit i sami. Jak postupovat v úvahách o nové koupelně?
Zdroj: Fotolia.com - Karin & Uwe Annas

Než začnete uvažovat o nové koupelně, navštivte buď specialistu – architekta, nebo si vše sami důkladně nastudujte. Odpovězte si na otázky, na které se vás zeptá i architekt. Kolik lidí žije v domácnosti? Kolik úložného prostoru potřebujete? Je pro vás výhodnější sprchový kout či vana? A v závěru se vás i zeptá, kolik do koupelny chcete investovat? To je důležitý parametr při plánování rekonstrukce, jelikož od ceny se odvíjí i standard zařizovacích předmětů, obkladů a dalšího vybavení. Určuje architektovi, jak moc se může „rozšoupnout“ a jaký komfort vám může poskytnout jako výsledek svých služeb.

Nebojte se, pokud řeknete příliš malou částku, za kterou reálně rekonstrukci zhotovit nelze, anebo se neslučuje s vaší představou komfortu, jistě vás taktně upozorní, že je lepší si ještě počkat a finance na přestavbu našetřit, popřípadě zvážit, bez čeho se ještě obejdete.

Na přesnou cenovou nabídku od firmy potřebujete projekt

Způsob, jak porovnat ceny mezi jednotlivými firmami je nechat si zpracovat více cenových nabídek.

K nacenění ale potřebujete ideálně projekt, aby vše odpovídalo co nejvíce realitě. I rozpočet, který vám firmy předloží je dobré si porovnat s nějakou nezávislou referencí. Kde ale vzít představu o cenách, když nejste zrovna odborníci na stavebnictví? Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Zdroj: Fotolia.com - Cinematographer

Nástroj pro předběžný rozpočet koupelny je přístupný zdarma

Ještě před tím, než se pustíte do realizace svého snu o nové koupelně je dobré být poučen a znát cenové relace jednotlivých materiálů, zařizovacích předmětů, cenu práce apod. K tomu vám může posloužit nástroj, vyvinutý na ČVUT, díky kterému si můžete zadat parametry vašeho stávajícího bytového jádra a parametry vaší nové koupelny.

Nástroj je dostupný on-line pod tímto odkazem. Věnujte však pozornost upozornění níže:

Akualizace 15. 12. 2020  Výpočet je momentálně nefunkční, zadaný výpočet do mailové schránky nepřichází, nejedná se o nástroj redakce ESTAV.cz, na nefunkčnost jsme ČVUT upozornili. (Pokud bude výpočet opraven, tuto aktualizaci smažeme)

Zadáte, kde se koupelna nachází, jak je veliká původní koupelna, které konstrukce se bourají a které budou zachovány. Zadáte i to, jak bude velká nová koupelna a co všechno bude obsahovat, zda vanu, sprchovou vaničku, závěsné WC apod. Na email vám dorazí položkový rozpočet, a to zcela zdarma. Získáte tak alespoň rámcovou představu o finanční náročnosti rekonstrukce, aniž byste museli oslovovat firmy a žádat cenové nabídky.

Výběr firmy není jen otázka ceny

Rozpočet, který dostanete od firem se bude jistě lišit od generovaného rozpočtu, firmy mohou poskytnout slevu či mají výhodnější nabídky od dodavatelů materiálu. Naopak cena práce se často odvíjí od časové vytíženosti řemeslníků, jejich zaneprázdnění je v současné době značné, řemeslníků ubývá.

Výběr firmy, zda vzít tu nejlevnější, nejdražší, tu s nejlepšími referencemi, jsme probírali již dříve s právníkem na ESTAV.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Zařizovací předměty v koupelně

  1. Plánujete koupelnu? Na co se vás architekt zeptá
  2. Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Proveďte si výpočet ceny sami!
  3. Umyvadlo
  4. Vana
  5. Sprcha
  6. Jaké technické řešení sprchového koutu zvolit do své koupelny?
  7. WC, pisoár a bidet
  8. Výtoková armatura neboli vodovodní baterie
  9. Netradiční inspirace pro zařizovací předměty
  10. Bezbariérová řešení záchodů - příklady z praxe

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA