REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kutil Junior zvyšuje zručnost dětí, vytváří vztah k řemeslu a hodnotě lidské práce

Projekt Kutil Junior - Šikovné děti vznikl s cílem organizovat kroužky kutilství pro děti přímo v jejich škole z důvodu absolutního nedostatku technicky zaměřených kroužků ve školách. Dítě má možnost naučit se manuálním dovednostem a rodičům odpadá povinnost přesunu dítěte na kroužek jinam. A nejen to, součástí projektu jsou i volnočasové kroužky pro rodiny, seniory nebo polytechnické příměstské tábory.

Děti mají dnes velmi omezenou možnost, setkat se s technickými pracemi ve svém běžném životě či v rodině. „Dříve se děti učily řemeslným znalostem od dědy či táty, se kterým byly v dílně a postupně poznávaly nářadí a učily se pracovním postupům. To se dnes již neděje,“ zmiňuje Šárka Poláčková.

Proto je pro ně možnost naučit se pracovat s nářadím a materiály velmi atraktivní. „Pracujeme nejen s dětmi školními, naše kroužky se zaměřují i na děti předškolní. Jsou to velcí nadšenci. Zároveň na dětech rychle poznáte, zda jste je dokázali zaujmout a zda je to baví,“ pokračuje Šárka Poláčková. Pro některé děti může kroužek znamenat hravou formu přípravy na budoucí technické povolání, ale pro všechny určitě přínos v podobě zručnosti, kterou využijí v dospělosti bez ohledu na povolání.

Kroužek má děti naučit, že mnoho věcí si člověk může vyrobit sám a že mu to dokonce přináší větší uspokojení, než když si koupí vše už hotové. Děti poznají cenu lidské práce, zkusí si, jak je důležitá trpělivost a pečlivost a jaká je radost z dosaženého výsledku.

Řemeslo dětem – malí kutilové na velkém veletrhu

Od úterního zahájení až do pátku na veletrhu FOR ARCH Praha 2018 probíhala oblíbená Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO, kdy se se soutěžními úkoly poprali ti nejlepší učni z republiky.

Ovšem v sobotu se hala změnila a přestavěla na akci Řemeslo dětem. Jednalo se o první ročník. Návštěvníkům z řad široké veřejnosti organizátoři blíže představili a také nabídli k vyzkoušení stavební řemesla rodinám s dětmi, kutilům a nadšencům díky projektu Kutil Junior – šikovné děti.

Více o akcích pořádaných sdružením vyprávěla v rozhovoru Bc. Šárka Poláčková, zakladatelka projektu Kutil Junior.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Foto: BoysPlayNice

Vkusná novostavba s respektem k původní zástavbě Karlína

Dvojí barevnost hmot, dvojí výška objektů, moderní vzhled, nekonfrontační řešení, to vše dělá z projektu ICONIK velmi zajímavé řešení, esteticky zdařilé. Máme zde příklad, jak lze zdárně vyřešit vcelku složitou parcelu v původní historické zástavbě, omezenou spoustou uzancí.

Ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia, kyo

Investice do úspor energie loni vzrostly desetkrát na 1,96 mld. Kč

Investice do projektů energetických úspor loni v Česku meziročně vzrostly skoro desetkrát na 1,96 miliardy korun. Týkaly se 16 projektů, které energetické firmy realizovaly na budovách veřejných institucí, případně průmyslových firem. Informovala o tom Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES). Dosud jde o…

Ilustrační obrázek, zdroj: Adobestock, Francesco Scatena

QR kódy. Jak je lze efektivně využít ve stavebnictví?

QR kódy najdete prakticky všude: na informačních plakátech, reklamních letácích i vstupenkách na kulturní akce. Řada restaurací je začala umisťovat na stoly pro bezdotykové menu a platby. Rozšířily se i do průmyslových odvětví, stavebnictví nevyjímaje. Jak lze tuto technologii efektivně využívat při výstavbě a správě…

REKLAMA