REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Originální český design pro váš domov byl k vidění v Letňanech

Design Shaker je jarní přehlídka interiérového designu, která probíhá v souběhu s veletrhy For Interior a dalšími o bydlení a nábytku. Jedná se o výběrovou výstavu toho nejlepšího designu. Zároveň je akce místem setkávání a dialogu profesních designérů, architektů, ale i těch, kteří svět krásných a praktických věcí do domácnosti prostě jen zajímá.

Již poosmé v řadě se mohli návštěvníci výstaviště PVA EXPO PRAHA ve dnech 21. - 24. 3. 2019 potěšit přehlídkou současného českého i zahraničního designu. Opět poskytl prostor pro představení samotných tvůrců, především mladých začínajících designérů, ale i zavedených značek a českých výrobců, kteří představili inspirativní a praktické kousky pro vaši domácnost.

Vzorový byt

Součástí veletrhu byl letos poprvé vzorový byt, který přichystala Iva Bastlová, designérka a propagátorka designu, autorka článků o interiérech na ESTAV.cz a vydavatelka časopisu Interiéry. „Vzorový byt byl vždy oblíbenou součástí podobných výstav, po mnoha letech jej přinášíme opět na tento tematický veletrh. Zařízen je ve stylu, který jsem nazvala Digitální romantika,“ zmiňuje Iva Bastlová. Vzorový byt si však ukážeme v některém příštím samostatném článku. V tom dnešním se podíváme především na zajímavé produkty, jaké byly na přehlídce k vidění.

Výběr toho nejlepšího

Stejně jako předchozí ročníky je i ten letošní výstavou kurátorovanou, tj. návštěvníkům jsou představovány produkty a trendy, které prošly kvalifikovaným výběrem. Garantem kvalitního výběru je architektka a interiérová designérka Ing. arch. Hana Medková, která má dlouhodobé zkušenosti z oblasti architektury, designu a umění.

Doprovodný program, konzultace s designéry

Design shaker není pouhou produktovou výstavou, návštěvníkům nabízí konzultace s designéry a architekty přímo na veletrhu. K tomuto účelu bude sloužit sekce veletrhu s názvem Fresh Space, kde bude možné se zblízka podívat na práci v architektonickém či designérském ateliéru, prohlédnout si návrhy i realizace jednotlivých studií či získat rady či tipy na řešení konkrétního problému. Zároveň se zde představí designéři, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Další sekci přehlídky tradičně tvoří Big Deal představující výběr českých výrobců i distributorů zahraničních značek.

A co zaujalo redakci ESTAV.cz skrze objektiv fotoaparátu?

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: DECOLED

Vánoční dům na poslední chvíli: Stačí pár doplňků a správná světýlka

Vánoční svátky a oslavy nového roku jsou jedinečnou příležitostí vykouzlit v rodinném domě, na jeho terase i na zahradě vlastní osobitou scénografii. Nabízíme přehlídku zajímavých doplňků, dekorací i nových technologií, které mohou inspirovat. Nemusíte to přehánět, i s málem lze vykouzlit vánoční atmosféru rychle a…

REKLAMA
REKLAMA