REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Letní střípky z jarních veletrhů: barvy a tvary pro koupelny na ISH 2019

Veletrh ISH ve Frankfurtu nad Mohanem je největší oborovou akcí v oblasti vytápění, větrání, instalace a sanity. V této galerii si prohlédneme několik zajímavostí, které veletrh přinesl v designu koupelen. Podívejte se na veletrh skrze objektiv našeho reportéra.

Laufen

Expozice firmy Laufen patřila k nejpozoruhodnějším, které se daly na veletrhu potkat. Připomínala starověký chrám, jehož sochy a ozdoby byly vytvořeny z výrobků Laufenu nebo jejich částí. Spodní „patra“ chrámu pak připomínala skladiště, kterým firma dává najevo, že zvládne uspokojit libovolně velkou objednávku. Zajímavé bylo, že na tomto „chrámu“ nebylo nikde zvenku patrné jméno společnosti. Návštěvník musel vejít dovnitř (nebo si pečlivě prohlédnout keramiku na „fasádě“ stánku) a až poté se dozvěděl, u jaké firmy se nachází.

Po vstupu návštěvníky vítala vskutku netradiční fontána, která by se po vzoru epizod Star Wars mohla jmenovat „Toalety vrací úder“.

Laufen představil novou kolekci s nadčasovým designem „The New Classic“ a toaletu, která umí oddělovat moč od ostatního obsahu.

Grohe

Grohe patří k největším výrobcům sanitárního vybavení na světě. Na ISH 2019 měla značka pro sebe opět samostatnou halu, kde se mohli návštěvníci přesvědčit o všestrannosti nabídky této německé společnosti.

Barvy

Koupelny mohou hrát barvami a přední výrobci sanitární keramiky tuto možnost zohledňují.

Využití barevných umyvadel a záchodů pro děti se přímo nabízí. Vystavovatelé na ISH 2019 pamatovali i na nejmenší návštěvníky koupelen, zde jmenovitě společnost Villeroy & Boch.

Oblé tvary

Kdo nemá rád hrany, nebo se bojí, že v koupelně uklouzne, ocení zaoblené umyvadlo nebo vanu. Možnosti výběru jsou široké.


Hrany

Jsou naopak koupelny, které se tváří přísně a kde na první pohled uklouznout nechcete.

Hranatá koupelna od firmy Novellini by se dobře vyjímala třeba na kosmické lodi.

Přírodní materiály

Klasický mramor je v módě už pár tisíciletí a není důvod v tom nepokračovat.

Záchody

Firma Toto tradičně představila technicky nejvybavenější záchody na světě. Zahřejí, odvětrají, umyjí, navoní a zahrají písničku. K vidění byla rovněž přehlídka designových WC sedátek.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.