Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Chcete trendy interiér? Inspirujte se v džungli

Na letošním veletrhu Mobitex, který se konal 26. až 29. února v Brně byla k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jednalo o doprovodný program formou ukázkového interiéru ve stylu „Džungle“, který pro akci připravila česká designérka a specialistka na trendy Iva Bastlová.

Šlo o konceptuální řešení, vytvoření nálady a inspirace pro privátní bydlení. Cílem bylo ukázat, jak lze nábytek ladit, kombinovat a jak přemýšlet o konkrétní volbě materiálů, vzorů a barev.

Veškeré vybavení, které zde bylo použité je běžně dostupné na českém trhu, což bylo pro řadu návštěvníků velkým překvapením. Nejednalo se nerealistické a těžko sehnatelné výrobky ba naopak, většina exponátů pocházela od vystavovatelů Mobitexu a byly to o běžně dostupné výrobky.

Džungle jako interiérový trend

Téma džungle nebylo vybrané náhodně. Motivy exotiky a džungle jsou trendové, což potvrzují i přehlídky na zahraničních veletrzích jako je Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem (viz speciální reportáž Heimtextil). Nešlo však jen o vzory (např. na potahu pohovky a povlečení), ale také o přírodní materiály. Zde vystavený nábytek byl vyrobený pouze ze dřeva (masiv, spárovka), a to od kuchyně, přes jídelní stůl, lůžko až po sanitu.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Téma se však dotýkalo i ekologie. Tento úhel pohledu byl kromě použitých materiálů na exponátech vyzdvižen i materiálem na plášti a podlaze stánku. Sem vybrala designérka netkanou textilii vyrobenou v České republice formou recyklace, přesně řečeno z recyklovaných směsných textilních vláken. Kvalitní nábytek z masivu, který dlouho vydrží, dá se opravit a jen tak se neokouká, je sám o sobě také „ekologický“. Navíc většina výrobků je vyrobena v České republice, takže jsou minimalizovány i negativní dopady dopravy na životní prostředí.

Expozice měla také poukázat na současný trend propojení interiéru a exteriéru. A tak část plochy demonstrovala terasu, kde byla umístěna vířivka a sezení z přírodního ratanu. Samozřejmě nechyběly živé rostliny a to hned ve třech možnostech instalace. K vidění zde byla velká vertikální stěna z rostlin, závěsné květináče a také klasické květináče se zavlažovacím systémem.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Džungle všemi smysly!

Nábytek a vybavení bylo nejen k vidění a bylo možné se ho dotknout, celou prezentací se nesla vůně mandarinky z difuzérů a z reproduktorů ve tvaru kamene zněla hudba, resp. zvuky z přírody. Dojem džungle, inspirace přírodou a příjemná atmosféra byl tak komplexní.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

For Interior - ilustrační obrázek

Volná vstupenka na For Interior 2020

Téměř 120 vystavovatelů ve dvou výstavních halách přinese oblíbený veletrh nábytku FOR INTERIOR. Ve dnech 1. až 4. října představí na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA výrobce, designéry a profesionály ze světa nábytku. Letňanský areál je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.