Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Chcete trendy interiér? Inspirujte se v džungli

Na letošním veletrhu Mobitex, který se konal 26. až 29. února v Brně byla k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jednalo o doprovodný program formou ukázkového interiéru ve stylu „Džungle“, který pro akci připravila česká designérka a specialistka na trendy Iva Bastlová.

Šlo o konceptuální řešení, vytvoření nálady a inspirace pro privátní bydlení. Cílem bylo ukázat, jak lze nábytek ladit, kombinovat a jak přemýšlet o konkrétní volbě materiálů, vzorů a barev.

Veškeré vybavení, které zde bylo použité je běžně dostupné na českém trhu, což bylo pro řadu návštěvníků velkým překvapením. Nejednalo se nerealistické a těžko sehnatelné výrobky ba naopak, většina exponátů pocházela od vystavovatelů Mobitexu a byly to o běžně dostupné výrobky.

Džungle jako interiérový trend

Téma džungle nebylo vybrané náhodně. Motivy exotiky a džungle jsou trendové, což potvrzují i přehlídky na zahraničních veletrzích jako je Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem (viz speciální reportáž Heimtextil). Nešlo však jen o vzory (např. na potahu pohovky a povlečení), ale také o přírodní materiály. Zde vystavený nábytek byl vyrobený pouze ze dřeva (masiv, spárovka), a to od kuchyně, přes jídelní stůl, lůžko až po sanitu.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Téma se však dotýkalo i ekologie. Tento úhel pohledu byl kromě použitých materiálů na exponátech vyzdvižen i materiálem na plášti a podlaze stánku. Sem vybrala designérka netkanou textilii vyrobenou v České republice formou recyklace, přesně řečeno z recyklovaných směsných textilních vláken. Kvalitní nábytek z masivu, který dlouho vydrží, dá se opravit a jen tak se neokouká, je sám o sobě také „ekologický“. Navíc většina výrobků je vyrobena v České republice, takže jsou minimalizovány i negativní dopady dopravy na životní prostředí.

Expozice měla také poukázat na současný trend propojení interiéru a exteriéru. A tak část plochy demonstrovala terasu, kde byla umístěna vířivka a sezení z přírodního ratanu. Samozřejmě nechyběly živé rostliny a to hned ve třech možnostech instalace. K vidění zde byla velká vertikální stěna z rostlin, závěsné květináče a také klasické květináče se zavlažovacím systémem.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Džungle všemi smysly!

Nábytek a vybavení bylo nejen k vidění a bylo možné se ho dotknout, celou prezentací se nesla vůně mandarinky z difuzérů a z reproduktorů ve tvaru kamene zněla hudba, resp. zvuky z přírody. Dojem džungle, inspirace přírodou a příjemná atmosféra byl tak komplexní.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Rafael Gamo

Archa v horách. Dva bratři si postavili chatu kvůli vzpomínkám

Hluboce osobní vztah klientů k lokalitě, kterou sami pomáhali po dlouhá léta spoluvytvářet, si vyžádala od architektů z PPAA velmi citlivý přístup. Jejich projekt měl zhodnotit mimořádný potenciál izolovaného místa, které teď slouží jako vítané útočiště před ruchem měst a civilizací. Místa, kde můžete být se svými…

Fred Ball The Way Home Sacramento městské garáže. Foto Judy Stone

Smalt: Praktický materiál v rukou umělce. Může najít místo i ve vašem interiéru

Fred Uhl Ball (1945-1985) stihl za svůj poměrně krátký život zanechat v moderních dějinách uměleckého smaltu významné místo. Patřil mezi vizionáře a průkopníky, kteří si uvědomovali možnosti využití velkoformátového smaltu v umění a architektuře. Tuto přes tři tisíce let starou techniku dokázal nahlížet a rozvíjet…

Foto: PION Fotografia

Dům tvořili architekti dle pocitů zákazníků. Rodina se tu cítí skutečně doma

Když si necháte vypracovat projekt novostavby rodinného domu architekty, jak dalece bude návrh odrážet vaše původní představy? Záleží na tom, jakého architekta si vyberete. Polští architekti dokázali symbiózu mezi přáním klientů a provedení dovést na novou úroveň. A rodinný dům tak dokonale sedí potřebám jeho obyvatel.

Letní posezení. Velká fotosoutěž ESTAV.cz a TZB-info pro léto 2020. Zapojte se!

Letní posezení. Velká fotosoutěž ESTAV.cz a TZB-info pro léto 2020. Zapojte se!

Stavební portály ESTAV.cz a TZB-info vyhlašují velkou letní fotosoutěž na téma Letní posezení. Předmětem zájmu letošních záběrů se tak stávají pergoly, terasy, altány, lavičky i přístřešky. Rozhlédněte se kolem sebe na své zahradě nebo při výletech. Mějte oči otevřené a fotoaparát připravený. Vyhrajte zajímavé ceny.

Foto: Tom Ferguson Photography

Nekonečné křivky. Interiér obchodu se suvenýry připomíná jeskyni

Organicky proměnlivá, a přitom neživou přírodou vytvořená struktura. Něco, co dokáže vykouzlit miliarda vodních kapek v krápníkové jeskyni, nebo vítr udělat s nekonečným množstvím zrnek písku na poušti. Taková je inspirace pro design stropu části muzea v katarské Dauhá.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA