REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Chcete trendy interiér? Inspirujte se v džungli

Na letošním veletrhu Mobitex, který se konal 26. až 29. února v Brně byla k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jednalo o doprovodný program formou ukázkového interiéru ve stylu „Džungle“, který pro akci připravila česká designérka a specialistka na trendy Iva Bastlová.

Šlo o konceptuální řešení, vytvoření nálady a inspirace pro privátní bydlení. Cílem bylo ukázat, jak lze nábytek ladit, kombinovat a jak přemýšlet o konkrétní volbě materiálů, vzorů a barev.

Veškeré vybavení, které zde bylo použité je běžně dostupné na českém trhu, což bylo pro řadu návštěvníků velkým překvapením. Nejednalo se nerealistické a těžko sehnatelné výrobky ba naopak, většina exponátů pocházela od vystavovatelů Mobitexu a byly to o běžně dostupné výrobky.

Džungle jako interiérový trend

Téma džungle nebylo vybrané náhodně. Motivy exotiky a džungle jsou trendové, což potvrzují i přehlídky na zahraničních veletrzích jako je Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem (viz speciální reportáž Heimtextil). Nešlo však jen o vzory (např. na potahu pohovky a povlečení), ale také o přírodní materiály. Zde vystavený nábytek byl vyrobený pouze ze dřeva (masiv, spárovka), a to od kuchyně, přes jídelní stůl, lůžko až po sanitu.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Téma se však dotýkalo i ekologie. Tento úhel pohledu byl kromě použitých materiálů na exponátech vyzdvižen i materiálem na plášti a podlaze stánku. Sem vybrala designérka netkanou textilii vyrobenou v České republice formou recyklace, přesně řečeno z recyklovaných směsných textilních vláken. Kvalitní nábytek z masivu, který dlouho vydrží, dá se opravit a jen tak se neokouká, je sám o sobě také „ekologický“. Navíc většina výrobků je vyrobena v České republice, takže jsou minimalizovány i negativní dopady dopravy na životní prostředí.

Expozice měla také poukázat na současný trend propojení interiéru a exteriéru. A tak část plochy demonstrovala terasu, kde byla umístěna vířivka a sezení z přírodního ratanu. Samozřejmě nechyběly živé rostliny a to hned ve třech možnostech instalace. K vidění zde byla velká vertikální stěna z rostlin, závěsné květináče a také klasické květináče se zavlažovacím systémem.

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Džungle všemi smysly!

Nábytek a vybavení bylo nejen k vidění a bylo možné se ho dotknout, celou prezentací se nesla vůně mandarinky z difuzérů a z reproduktorů ve tvaru kamene zněla hudba, resp. zvuky z přírody. Dojem džungle, inspirace přírodou a příjemná atmosféra byl tak komplexní.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto:  Jakub Skokan a Martin Tůma / BoysPlayNice

Dům Kaštan je plný překvapení. Pod dřevěnou obálkou skrývá výživné jádro

Bez zbytečných parádiček, přímo k jádru věci. Vyzvednout to podstatné, zacílit na silné stránky a ty tvůrčím způsobem rozvést. Dům Kaštan ve své čisté podstatě oživuje to, co si spojujeme s tradiční valašskou architekturou. Soulad s přírodou, stabilitu, soběstačnost, odolnost, zapracování lokálních zdrojů. Činí tak s ...

Foto: Harald Wisthaler

UFO chata v Alpách. Dům ze 70. let je překvapivě aktuální architekturou

Jihotyrolské Alpy nás umí překvapit přenádhernou přírodou, ale jsou věci, které tu nečekáme. Rozzlobená rohatá kráva, která nás prožene po pastvině nebo lavina na sjezdovce, budiž. Ale UFO? To už je trochu moc. Není divu, že chata připomínající mimozemský létající stroj krátce po přistání, přitahuje zaslouženou ...

Foto: didier-doceux - Fotolia.com

Salon dřevostaveb 2020: Změna termínu

Vzhledem k nařízení vlády ČR v souvislosti s koronavirem jsme bohužel nuceni odložit termín konání Salonu dřevostaveb 2020 plánovaný v termínu 12.3. až 14.3.

Foto: Eirik Johnson

Celoročně obyvatelná dřevěná chata poskytuje kontakt s přírodou

Nadšení z pobytu v divoké přírodě z nás může velmi rychle vyprchat, když nám počasí předvede svou nevlídnou tvář. Majitelé chaty, ztracené v zalesněných údolích státu Washington, s tím ale počítají. Jejich rekreační obydlí, určené klidně k celoročnímu obývání, s ne úplně optimistickou předpovědí počasí počítá. ...

Foto: Imagen Subliminal

Malý byt je plný světla a prostoru. Řešením byla krabice

Nedělat věci jako ostatní, objevovat nové cesty k řešení. I to je úkolem moderní architektury. Jak se tedy vypořádat s bytem, který má 60 metrů čtverečních, ale jeho dva obyvatelé touží po neomezeném prostoru? Projektanti navrhli řešení: krabici.

REKLAMA