REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Unikátní dřevostavba se solárními šindely pro Klobouckou lesní

Ani v továrně na žárovky se nepracuje potmě, a tak je projekt správně-administrativního sídla firmy odrazem hodnot klienta, který se věnuje lesnictví a dřevozpracovatelskému průmyslu. Architekti ze studia Mjölk jej proto navrhli jako originálně pojatou dřevostavbu.

Od malého semínka vede ke stromu zatraceně dlouhá cesta, a k ohoblovanému hranolu je pak ještě o něco delší. Pokud ale pro jednotlivé stromy neuvidíte celé lesy, nestanete se nikdy hospodářem, jen sezónním zahradníkem, za nímž může zůstat spoušť. Nejen v Brumově-Bylnici působící společnost Kloboucká lesní proto razí svou vlastní cestu, s ohledem na udržitelné lesní hospodaření.

Do značné míry pak jejich odhodlání má světu reprezentovat i nová správní budova, mimořádná ve svých proporcích, materiálu i zpracování. S rozlohou užitné plochy 925 metrů čtverečních se skutečně neřadí mezi skromné stavby.

Zdroj: Mjölk architekti

Stavba je podle architektů navržena tak, aby udávala „směr stavění budoucnosti“. Ekologie, jednoduchost a střídmost v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi vsazuje do prostředí přírodních prvků, zeleně a vody. Konstrukce je proto výhradně z materiálu, který vzniká přímo na místě na lince Kloboucké Lesní, vlastně jen necelých 100 metrů od místa stavby. „Je to nejprostší a nejstarší stavební materiál – dřevo,“ říkají Mjölk architekti. „Způsob zpracování dřeva je však ryze současný.“

Použity jsou profily BSH, což je vlajková loď produktů společnosti. Z tohoto materiálu je složena rámová konstrukce tradičního tvaru, která se mnohokrát zopakuje a vytvoří dlouhou elegantní hmotu celé stavby. Stavební práce by měly být zahájeny ještě letos.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Dřevostavby

Zdroj: Jonas Bjerre-Poulsen

Znovuzrození dřevostavby u jezera ve stínu rozrostlého dubu

Projekt komplexní rekonstrukce z Dánska, který v podstatě nahradil starou dřevostavbu novým, moderním objektem odlišného využití. Místo malé loděnice vznikla rekreační chata, která se rozplývá v harmonické scenérii luk, lesů a vodní hladiny.

Foto: Soeren Larsen

Luxusní posed: Dům, kterému prorůstá strom ložnicí

Prapůvodní geneze tohoto projektu trochu připomíná počátek anekdoty. Co se stane, když se v dánském baru potká inženýr lesnické školy, architekt a konzultant pro cestovní ruch? Takový vtip by nicméně gradoval nečekanou pointou, protože na jeho konci stojí počátek v Evropě unikátního hotelu. Jeho příběh zatím zdá se…

Zdroj: Nora a Jakub Čaprnkovci

Dům pro kočku, psa, zajíce a jejich lidi bude zarůstat do zeleně

Železobeton si obvykle nespojujeme s citlivě hravým provedením, a přemíru zdí také vždy nechápeme jako klad. Bratislavský rodinný „dům v domě“ se ale klasickým srovnáním vymyká. Chytře zpracovaný projekt z něj činí jednu z nejnápaditějších slovenských staveb loňského roku.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA