REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Investiční fond PFFL cílí na výstavbu domů pro seniory

Máme připravený unikátní koncept výstavby napříč celou republikou. Jde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz a komfortní prostředí pro seniory.
Domov pro seniory, Zdroj foto: PPFL

Vzhledem k demografickému vývoji se bude poptávka po místech v pobytových zařízení pro seniory rapidně zvyšovat. Očekává se, že počet lidí starších 65 let se do roku 2025 navýší o 250 tisíc na 2,3 milionu. V roce 2035 půjde celkové číslo přes 2,5 milionu lidí. Přitom aktuálně je kapacita lůžek pouze pro cca 40 tisíc seniorů ve zhruba 600 domovech po celé republice. „Stát tuhle oblast dramaticky podcenil. Pokud se to nezačne co nejdříve řešit, bude se muset čím dál více rodin starat o své drahé prarodiče na vlastní pěst. Jde opravdu o časovanou bombu,“ tvrdil Martin Fojtík, který se na trhu s nemovitostmi pohybuje více než 15 let.

Developeři stojící za fondem PFFL mají zkušenosti s výstavbou soukromých domovů pro seniory. Na kontě mají postavené projekty v Chrudimi, v Kolíně nebo na pražské Klamovce. „Máme připravený unikátní koncept výstavby napříč celou republikou. Jde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz a komfortní prostředí pro seniory. Jedno lůžko vychází investičně mezi 1,2 až 1,5 miliony korun podle velikosti, standardu a ceny pozemku,“ popsal výhody Martin Fojtík, pověřený poradce PFFL.

Cílem fondu je vybrat aspoň 1 miliardu korun v následujících čtyřech letech, investiční horizont fondu pro investory je minimálně 3 roky a celková investice do výstavby domovů přesáhne 3 miliardy korun. Minimální výše investice je jeden milion korun a zhodnocení investic našich klientů očekáváme kolem 6,5 %, předpokládaný čistý  výnos je 5 %. Fond spoléhá na unikátnost záměru a demografickou realitu v České republice. „V současné době je čekací doba na lůžko dva roky. To nám rozhodně nepřijde důstojné. Proto je také jedním z cílů zvyšování kvality života seniorů na úroveň známou ze zahraničí,“ dodal Martin Fojtík.

Paradoxem je, že aktuálně neexistuje žádný dotační program pro rozšíření potřebné sítě domovů pro seniory nebo domovů se zvláštním režimem. Fond PFFL se zaměřuje také na výstavbu Alzheimer center. „Stát v současné době není schopen vyhovět poptávce, nemá koncepci, má předraženou výstavbu a neefektivní provoz,“ dodal Fojtík, pověřený poradce PFFL, který se otevřel zájemcům začátkem září.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Zdroj: AdobeStock - Wayhome Studio

Vyplatí se hypotéka nebo nájem? Výpočty překvapí. A jak to udělat chytře?

Hypotéka nebo nájem? Odvěká otázka měla vcelku jasnou odpověď, ale se vzrůstajícími ceny nemovitostí, zdražujícími se hypotékami a pokulhávajícím turistickým ruchem ovlivňujícím krátkodobé pronájmy se situace mění. V rozhovoru šéfredaktora ESTAV.cz s analytikem realitního trhu Vítem Souralem jsme se na problém…

Foto: ČVUT Praha

Robotické drony mapují památkové objekty

Skupina Multirobotických systémů Fakulty elektrotechnické ČVUT a Národního památkového ústavu rozvíjí projekt, jehož cílem je vyvinout metodologii pro bezpečné použití bezpilotních helikoptér při mapování interiérů a exteriérů historických objektů v místech, kde nelze použít konvenční technologie.

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Počet zahájených staveb bytů v ČR do konce srpna vzrostl o polovinu

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce srpna stavbu 10.277 nových bytů v bytových domech, meziročně o polovinu více. Tempo růstu se zvýšilo z 37,2 procenta na konci července. Nejvíc jich bylo v Praze, kde do konce srpna jejich počet vzrostl o 61 procent na 4295. Počet zahájených staveb rodinných domů v ČR…

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA