REKLAMA
Hledat
Nový stavební zákon
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

České centrum Milán představí na letošním „Supersalone“ mladé tváře českého designu

Hlavním cílem 60. ročníku milánského Design Weeku je návrat společnosti k normálnímu životu. Transformaci, kterou jsme si všichni prošli shrnuje ambiciózní podtitul „Supersalone“.

Letošní výstava Českého centra, která se uskuteční v termínu od 6. 9. do 9. 9. 2021 v budově Generálního konzulátu ČR v Miláně, bude „super výstavou“. Veřejnosti se zde představí talentovaní umělci, Oldrich Voyta a Karel Matějka, jejichž produkty jsou charakteristické kombinací perfektního technického zpracování a inovativního designu.

Karel Matějka představí inovativní kinetická křesla Restless, zatím poslední objekt ze série L'Instabilité, která představuje netradiční pohled na fenomén pohybu při navrhování nábytku a interiérových doplňků. Výsledkem této snahy je organicky tvarované křeslo, které se umí nejen houpat, ale zároveň otáčet kolem své osy, což sedícího velmi hravě vrátí do dětských let. „Miluji ten pocit euforie a radosti, když blbnete, když jste zase dítětem, a navíc je to dovolené. Chtěl bych, aby přesně tento pocit lidé při sezení na mém novém křesle zažívali,“ dodává Matějka.

Díky propracovanému designu může křeslo Restless posloužit jako solitér v privátním sektoru (terasy, bazény, zahrady), ale hodí se ideálně i do veřejného prostoru – před galerie, muzea, do hotelů a business center. Všude tam dokáže tento hravý objekt ve škále pestrých barev uvolnit napětí a umožní všem zrelaxovat a načerpat novou energii.

Oldrich Voyta bude prezentovat kolekci módní obuvi na podpatku s biomechanicky vhodnou podporou chodidla z up-cyklovaných materiálů od firmy Polstrin. Fotografie doplňující výstavu uvádějí návštěvníka do prostor Národního divadla v Praze. “Jako bývalý tanečník si uvědomuji potřebu pečovat o své nohy, udržovat je v luxusu. Spolu s chodidly jsou nástrojem těla tanečníka a tomu je přizpůsobena i podoba celé kolekce – šířka obuvi se zvětšuje v prstové části a podélná klenba se zvedá s biomechanicky vhodnou podporou. Tím, ačkoli jde o obuv módní, jsou určité elemety převzaté z principů zdravého obouvání, aby přinesly pohodlí ruku v ruce s krásou jejímu nositeli.”

Modely jsou vyhotoveny z trendových, avšak udržitelných materiálů, které jsou zároveň „cruelty-free“. Představují plus nejen pro oko zákazníka, ale i pro životní prostředí a maximalizují tak proenvironmentální cesty výroby.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Studio Flusser

Jak vytvořit byt 11+kk na 82 metrech čtverečních

Autoři vzali průměrný byt a zaměřili se na maximalizaci jeho obytného potenciálu. A vzniklo toho víc, než se zdá na první pohled. Po rekonstrukci se stavební program blíží spíše rodinnému domu. Dvaaosmdesát metrů čtverečních užitné plochy nabízí s trochou nadsázky až 11+kk.

Foto: BoysPlayNice

Dvoupodlažní dřevostavba v úzkém sepětí s přírodou

Projekt vznikl z potřeby investora Vojenských lesů a majetků SR jako administrativní areál umístěný v přírodě, v přímém kontaktu s lesy, které investor spravuje. Je téměř uhlíkově neutrální a energeticky nezávislý. Materiálem hlavní administrativní budovy je v souladu s celkovou filozofií dřevo.

Foto: Federico Farinatti

Z venkovské stodoly vzniklo bydlení na italský způsob

Navenek se tahle architektonická intervence může jevit nenápadně. Tvar rekonstruovaného objektu se totiž nezměnil a jeho silueta pořád vypovídá o tom, že byl stodolou na venkovské farmě. Ovšem uvnitř, v interiéru, se děly velké věci.