REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak za pár korun dodat stěnám u vás doma nový kabátek? Někdy stačí obraz, jindy pěkný plakát

Ačkoli stěny představují poměrně velkou část každé místnosti, je to také místo, na které při zařizování našeho bydlení často zapomínáme. Je to velká škoda, protože kdybychom si dali se vzhledem zdí záležet, interiér by mohl rázem prokouknout. Schválně se rozhlédněte kolem sebe. Mysleli jste při zařizování vašeho bydlení i na stěny, nebo patříte k lidem, kteří je (ne)vědomě opomenuli?
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock

Máme pro vás několik tipů, jak za pár korun oživit každou zeď

Teď jste možná dospěli k názoru, že to se vzhledem stěn u vás doma není zrovna kdovíjaké. Chcete to změnit? Nemusíte se bát, že by vás tahle proměna vyšla draho. Máme pro vás totiž hned několik nápadů, se kterými můžete zdi u vás doma krásně oživit a neutratit za to majlant. Pro který z následujících typů se nadchnete?

Nová barva dokáže divy

Možná tím vůbec nejjednodušším a zároveň nejlevnějším způsobem, jak oživit nudné stěny v interiéru, je vzít do ruky váleček nebo štětec a dopřát jim nový nátěr. Stačí vybrat pěknou barvu, sebrat chuť a odhodlání a pustit se do proměny, na jejímž konci stěny okamžitě prokouknou.

Pokud třeba nevíte, podle čeho vybrat konkrétní barvu do dané místnosti, zkuste se řídit ostatním vybavením. V ložnici může být klíčovým prvkem postel, v obýváku se zase můžete řídit podle sedací soupravy a v dětském pokojíčku například podle koberce nebo barevného nábytku.

Podlehněte kouzlu obrazů

Už dříve byly obrazy vítaným zpestřením interiéru. V dávných dobách si je mohli dovolit jen ti movitější. Dneska si ale pěkný obraz může pořídit prakticky každý z nás. Co se výběru týče, nabídka je natolik pestrá, že si každý dokáže najít to pravé. Obrazy na plátně jsou v poslední době stále oblíbenější. V porovnání s obrazy umístěnými do klasických rámů jsou daleko lehčí. Jejich kvalita vás mile překvapí, obraz je velmi ostrý a na pohled opravdu zajímavý. Umístit se dají prakticky kamkoli, od ložnice přes obývací pokoj až do předsíně nebo kuchyně.

Originální doplněk za pár kaček

Pamatujete na doby, kdy jste třeba vy sami byli v pubertě a na stěny jste si lepili plakáty vašich oblíbených herců, zpěváků nebo hudebních skupin? Rozhodně nepodléhejte dojmu, že plakátu už dávno odzvonilo. I v dnešní době představuji zajímavý a originální prvek, se kterým můžete oživit každý interiér – a navíc opravdu za pár korun. Stačí si jen vybrat v pestré nabídce takový plakát, který vás zaujme na první pohled.

Znovuobjevený trend

Dříve bylo tapetování opravdu v módě. Která domácnost neměla stěny potažené nějakou pěknou tapetou? V posledních letech by se mohlo zdát, že lidé od tapetování upustili. Rozhodně to ale neznamená, že by trend v podobě tapetování vymizel úplně. Pokud přemýšlíte, čím oživit stěny, je tapeta s pěkným vzorem dalším zajímavým nápadem. Nemusíte nutně tapetovat celou místnost, to už se dneska ani nedělá. Bohatě postačí, když si vyberete jednu, maximálně dvě dominantní stěny v pokoji.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

REKLAMA