Krbová vložka Bef Home vám přijede pečlivě zabalená a připevněná na paletě. Po opatrném odstranění obalu je nutné odstranit patky – plechy, které drží výrobek na paletě. Z palety výrobek sundejte a umístěte na požadované umístění na stavbě. Pozor, váha vložky je od 100 kg do 300 kg, přesnou hodnotu najdete v technickém listě.
Krbovou vložku je pak nutné vyrovnat podle vodováhy ve všech třech směrech. Každá z podpěr je samostatně nastavitelná. Je nutné dbát na velmi pečlivé osazení, celý výrobek musí být v rovině, dodatečné korekce jsou komplikované.
Jakmile je vložka osazena na svém místě a vyrovnána, připojíme kouřovod a externí přívod vzduchu a můžeme odstranit vnitřní vyložení krbu. Takto jednoduše je krbová vložka připravena na obezdění.
Jak krbovou vložku ovládat, jaké má technické prvky jako nasávání vzduchu do spalovacího prostoru, regulaci přívodu vzduchu, se podívejte ve videu. V něm uvidíte i postup obezdění.
Jak obezdít krbovou vložku
Jednou z variant obezdění je silikátová deska. Před zabudováním musí být vždy napenetrována. Desku lze jednoduše tvarově a rozměrově upravovat, například pro vytvoření technických otvorů, pro přístup k obezděné vložce. Jelikož se jedná o velkoformátové desky, je nutno vše v průběhu stavby pečlivě měřit, především svislost a vodorovnost desek.
Desky lze spojovat lepidlem easymix nebo kamnářským tmelem. V některých případech je nutné desky spojit následně i vruty se zápustnou hlavou a vysokým stoupáním závitu. Spáry je nutno taktéž vyplnit lepidlem. Z vnitřní strany obezdívky se využívají odřezky desek jako svlaky, pro větší pevnost stavby.
Při osazování desek okolo vložky je nutné pamatovat, že budou ještě opatřeny celoplošným lepidlem s perlinkou a ponechat na tuto finální úpravu prostor u zazdívacího rámečku v šířce několika milimetrů.
Jak celá realizace vypadá v praxi se podívejte ve videu.
Sdílet / hodnotit tento článek