REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Osvěžte koupelnu trendy úložným prostorem

Úložný prostor v koupelně je naprostý základ a nikdo z nás se bez něj neobejde. Skříňky a skříně, police nebo třeba regály – to vše brání vzniku nekontrolovatelného chaosu a kosmetiku, ručníky nebo fén najdeme vždy na správném místě. „Dostatek úložného prostoru v koupelně výrazně usnadňuje její pravidelné užívání. Úložné prostory už ale dávno nejsou jen o chytré a efektivní organizaci. Představují podstatný designový prvek, a to i v těch nejmenších koupelnách,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ. Jak úložný prostor vybrat a jakými novinkami se inspirovat?
Zdroj: Laufen CZ

Při koupi koupelnového nábytku je v první řadě nezbytné zvážit prostorové možnosti místnosti. Zejména v malé koupelně je potřeba využít každého centimetru. Standardem je zrcadlová a také umyvadlová skříňka, která nejenom ukryje sifon, ale poskytne praktické poličky nebo zásuvky s organizérem. U větších místností je výhodou větší variabilita a kreativita. Zakomponovat lze samostatně stojící skříně, závěsné skříňky, police a poličky nebo regály. Nabídnou dodatečný odkládací prostor, ale poslouží i pro rozmístění dekorací.

Pozornost při pořizování úložného prostoru je nutné věnovat také materiálům, ne každý je vhodný do vlhkého koupelnového prostředí. V důsledku dlouhodobého vystavení vlhkosti dochází k jeho trvalému poškození v podobě nabobtnání či rozklížení. Setkat se s tím lze například u nekvalitního lamino materiálu. Dřevotřískové jádro s papírovým potahem totiž není schopné vlhkosti odolat. „Problematické jsou především špatně konstruované nebo nedostatečně ošetřené hrany, které se postupem času začnou rozlepovat a struktura materiálu se bude zhoršovat. Při výběru se proto zaměřte na kvalitní materiály s plastovými hranami, které zajišťují dlouhou životnost,“ upřesňuje Iva Šedivá ze společnosti Laufen CZ. Opatrnost je namístě i při výběru dřevěného nábytku. Do koupelny jsou ideální zejména exotická dřeva jako teak. Nejenom, že dlouho vydrží, ale vypadají efektně a v místnosti vytvářejí luxusní atmosféru.

Minimum starostí, dlouhou životnost a snadnou údržbu umožňuje po léta ověřený nerez a sklo. Perfektní a čím dál oblíbenější volbou je také plast. „Plastový materiál je odolný a snadno se udržuje. Současně umožňuje produkci v celé řadě barev a garantuje jejich barevnou stálost. Ideální ukázkou je naše kolekce Kartell by Laufen, která plast užívá napříč všemi produkty, které jsou pro koupelnový design typické. Designéři mohou být navíc kreativní v případě tvarů a detailů,“ doplňuje Iva Šedivá ze společnosti Laufen CZ.

Dřevěný dekor v kombinaci s nevšední koupelnovou keramikou bude dominantou každé koupelny. Umyvadlové skříňky s posuvnými zásuvkami kolekce Il Bagno Alessi One z rukou designéra Stefana Giovannoniho vytvářejí útulnou, vřelou a příjemnou atmosféru. Kombinují prvotřídní švýcarskou kvalitou s tím nejlepším ze současného interiérového designu, i proto kolekce získala řadu ocenění.

Jednoduchý, a přesto krásný. Přesně takový je koupelnový nábytek Laufen ze série BASE. Na výběr je rozsáhlá nabídka úložných prostor v rozmanitých materiálech, barvách a rozměrech. Zvlášť praktické jsou závěsné skříně disponující dvěma dvířky oddělenými poličkou nebo zásuvným šuplíkem. Minimalisticky pojaté skříňky skvěle zapadnou do každé moderní koupelny, nejlépe se doplňují s kolekcí keramiky VAL a INO.

Zrcadlová skříňka z kolekce BASE decentně doplní prostor vzniklý nad rozměrnějším umyvadlem či dvojumyvadlem. Dvojitá dvířka ukrývají dostatek místa pro odložení dámské a pánské kosmetiky, ale i dalších hygienických potřeb.  LED osvětlení pak poskytuje dostatek světla pro všechny potřebné úkony. Skříňka je k dispozici ve variantě bílá lesk a mat, světlý a tmavohnědý jilm, šedá traffic či v barevném provedení.

Ikonická kolekce Kartell by Laufen přichází s nevšedními regály v moderním plastovém provedení. Díky materiálu jsou odolné a vyžadují jen minimální údržbu. Pestrobarevné odstíny od pudrově růžové, jantarové, smoke grey až po praktickou transparentní rozjasní každou koupelnu a nabídnou dostatečný prostor pro uložení ručníků, kosmetiky nebo vystavení dekorací. Regály je možné kombinovat a vytvářet tak barevnější nebo rozměrnější úložné prostory.

Pro praktické umyvadlové skříňky z kolekce CASE je typické minimalistické provedení. Skvěle doplní designová umyvadla a podtrhnou jejich výjimečný vzhled. Zároveň poskytnou dostatek prostoru pro uložení hygienických potřeb. Vybírat je možné z bílé matné a lesklé, milovníci dřevěného dekoru uvítají variantu ve vápněném dubu a kreativnější duše si oblíbí některou z široké nabídky barev.

Luxusní závěsná skříňka v provedení tmavý jilm ze série SPACE upoutá především fanoušky dřevěných dekorů. Ukrývá v sobě čtyři skleněné police a jak napovídá název, poskytuje velké množství prostoru pro uložení ručníků, osušek, ale i kosmetiky a dalších nezbytných hygienických potřeb všech členů domácnosti. Skříňka je k dispozici také ve variantě světlý ořech, bílá matná nebo v řadě módních barev. Skvěle se hodí ke koupelnové keramice Laufen ze série VAL. 

Kvalitní švýcarský koupelnový nábytek si můžete prohlédnout v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti I. P. Pavlova. www.laufen.cz

 

LAUFEN CZ s.r.o.

logo
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

telefon: +420 296 337 701
e-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

web: www.laufen.cz, www.jika.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Ateliér SLIM

Z koupelny až na měsíc. Podpořte český design v mezinárodní soutěži

Designová koupelna s názvem UP TO THE MOON od české architektky se probojovala do mezinárodního kola soutěže Geberit. Návrh koupelny, jejímž hlavním motivem je symbol měsíce v úplňku, se uchází o přízeň v mezinárodním hlasování. Podpořte ho! Vítězný návrh bude realizován ve švýcarském showroomu.

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA