REKLAMA
Témata Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

Zákazníci z řad firem, měst a obcí mají energii nově od ČEZ ESCO

Smlouvu na dodávky elektřiny nebo plynu od ČEZ ESCO pro rok 2022 uzavřelo během posledního čtvrtletí loňského roku téměř 1 900 zákazníků z řad firem, měst a obcí.
Zákazníci z řad firem, měst a obcí mají energii nově od ČEZ ESCO, zdroj: ČEZ ESCO
zdroj: ČEZ ESCO

Ani firmám, městům a obcím se nevyhýbají současné turbulence na energetickém trhu, řada z nich tak hledá rychle nové dodavatele jak elektřiny, tak plynu. Jedním z důvodů je ukončení činnosti řady obchodníků, dalším například náhlé jednostranné a pro zákazníka nevýhodné změny podmínek smluv ze strany řady dalších dodavatelů.

Společnost ČEZ ESCO tak vyhrála řadu výběrových řízení a získala velký počet nových zákazníků. Téměř 30 smluv pro města a obce uzavřela po aukcích elektrické energie, které probíhají na komoditní burze PXE, kde je povinností výherce nakoupit minimálně 70 % vysoutěženého objemu energie na velkoobchodním trhu, což výrazně omezuje cenové spekulace. Žádný zákazník, který uzavřel během loňského roku kontrakt na PXE, tak neskončil v režimu dodavatele poslední instance (DPI).

Konkrétně během posledního čtvrtletí 2021 k ČEZ ESCO přišlo 1244 zákazníků s více než 11 tisíci odběrnými místy, kteří zasmluvnili 1 380 GWh elektřiny, a 633 zákazníků s více než 1 600 odběrnými místy, kteří zasmluvnili 669 GWh plynu.

„Smlouvu na dodávky elektřiny nebo plynu od ČEZ ESCO pro rok 2022 uzavřelo během posledního čtvrtletí loňského roku téměř 1 900 zákazníků z řad firem, měst a obcí. Jsme rádi, že zákazníci vnímají ČEZ ESCO jako důvěryhodného a stabilního partnera v dodávkách energií, na kterého se mohou kdykoliv obrátit,“ uvádí Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO.  

Novými odběrateli elektřiny jsou například slavný výrobce nápojů Kofola, strojírenský holding Wikov, výrobce ozubených kol a mechanických převodovek, nebo významný tuzemský výrobce autodílů BRANO. Zákazníky ČEZ ESCO se také staly Středočeský kraj a řada měst a obcí, jako například Most, Opava nebo Mladá Boleslav.

ČEZ, a. s.

logo
Duhová 2/1444
140 53 Praha 4

telefon: 211 041 111
e-mail: nakup@cez.cz

web: www.cez.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Články

Zdroj: Open House Praha

Vyfoťte Otevřenou Prahu – fotosoutěž ESTAV.cz a Open House Praha

Chystáte se na festival Open House Praha? Rádi fotíte ať již na mobil nebo zrcadlovku? Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavé odměny, třeba doplňky do koupelny nebo lístky do divadla. Soutěžit můžete ve třech kategoriích. Foťte to, co vás zajímá – krásné stavby, jemné detaily nebo momentky z návštěv.

Foto: Sirokai Levente

Černý plášť chrání dům mezi ořešáky. Vlnitou mají fasádu i střechu

Stojí nedaleko od hlavního města, přesto na vesnici. Architekti citlivě umístili dům pro mladou rodinu do ořešákového sadu. Hlavní výraz budově dává materiál, který použili na střechu i na stěny. Neotřelá řešení, které zde realizovali architekti, vynesla domu hned dvě národně významná ocenění. Cenu Media Architecture…

Zdroj: Heluz

HELUZ opět vyhlásil soutěž o nejlepší fotku stínu

Společnost HELUZ opět vyhlásila ke Dni stínicí techniky (16. května) soutěž „Vyfoť stín“, tentokrát o zahradní ohniště Fieldmann FZG 1020. Své fotky můžete až do 10. června 2022 posílat přes soutěžní formulář.

Zdroj: AdobeStock - eva

Barrandovský most je nejvytíženější komunikace v Praze. Prochází opravami

Barrandovský most, dodnes čtvrtý nejmladší pražský most přes Vltavu, mohli motoristé částečně používat již od září 1983, celý byl ale slavnostně otevřen teprve začátkem listopadu 1988. Od začátku patří mezi hlavní pražské komunikace, dnes po něm denně projede asi 140.000 aut a patří mezi vůbec nejvytíženější úseky…

REKLAMA