REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ideální prvek pro stavby na zahradě - multifunkční tvarovka Playstone

Připravte svou zahradu na letošní sezónu. Postavte bylinkovou zahrádku, kterou už dlouho plánujete. Nebo se chystáte na nové posezení k ohništi, okrasnou stěnu či vysoké záhony? Pro všechny tyto a mnohé další malé i velké stavby se skvěle hodí multifunkční prvek Playstone, s nímž si můžete nejen na zahradě opravdu vyhrát.
Zdroj: Liapor

Multifunkční tvarovky Playstone od Liaporu mají díky svému jedinečnému tvaru velmi všestranné použití. Můžete je různě skládat a vrstvit, opatřit je betonovými, plastovými či dřevěnými kryty, nebo je vyplnit substrátem pro pěstování bylinek či oblíbených trvalek. Stavba z něj může mít zcela hladký i členitý povrch třeba s výklenky pro pěstování popínavých rostlin nebo zabudování osvětlení. Stačí popustit uzdu fantazii nebo se inspirovat vzorovými sestavami na webu www.liastone.cz. Pokud si zde Playstone rovnou i objednáte, získáte slevu 10 %.

Lehčený keramický beton a jeho výhody

Playstone se vyrábí z Liaporbetonu, lehčeného keramického betonu, který má díky obsahu keramického kameniva až o 30 % nižší hmotnost než podobné výrobky z betonu klasického. Díky tomu s ním může manipulovat i jeden člověk. K dalším výhodám patří dlouhověkost, odolnost, bezúdržbový provoz a recyklovatelnost. Nakonec je nutno zmínit i velmi příznivou cenu.

Výrobky z Liaporbetonu do zahrady skvěle zapadnou. A to nejen díky tomu, že jsou v nabídce v několika zemitých barvách. Keramický beton se totiž ve své podstatě skládá z přírodních surovin - písku, cementu, vody a keramického kameniva Liapor vypáleného při velmi vysokých teplotách z třetihorních jílů.

Jak postupovat při stavbě?

Tvarovky jsou dostatečně stabilní, takže pokud stavíte na připraveném a rovném podkladu, nebudete k jejich spojování potřebovat žádnou maltu ani lepidlo. Prvky na sebe jednoduše naskládáte do předem promyšlené sestavy. Pokud si stavba nevyžaduje armování, je možné ji třeba i po několika letech rozebrat a znovu z nich vytvořit jinou sestavu.

V případě, že chcete prvky osázet zelení, použijte jako první vrstvu drenáž. Doporučujeme  keramické kamenivo Liflor, pro které najdete na zahradě i další využití. Drenáž se překryje separační textilií a pak už jsou na řadě substrát a vhodné sazenice.

Chcete-li vědět o multifunkčním designovém prvku Playstone více, navštivte náš web, kde najdete zajímavé akční nabídky i různé inspirativní příklady jeho využití.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 35 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Foto: Patrik Ekenblom

Starou kůlnu nahradili obytným pavilonkem. Mají trucovnu uprostřed zahrady

Projekt, který možná nemá zásadní dosah a neohromí svou velikostí. Zato překvapí důkladností provedení, chytrým nápadem a tím, že vychází vyloženě z lidských měřítek a potřeb. Zkrátka a dobře, Pavilon Törnskatan má za cíl jen dělat radost obyvatelům jednoho domu ze švédského Linköpingu. A daří se to.

Zdroj: Lucie Peukertová

Zahrada má být krásná i v zimě, říká zahradní architektka

Zimní období je časem plánování, ale také časem zabezpečení domu, zahrady či pozemku. Co je důležité před zimou udělat a jak vše důkladně připravit, abychom se mohli následně posadit u vyhřátého krbu a vychutnávat v klidu vánoční atmosféru. Požádali jsme o rozhovor Lucii Peukertovou, která se zabývá projekcí převážně…

REKLAMA