REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Bydlení budoucnosti: Nahlédněte tam, kde vládne surový beton, kov a sklo

Industriální styl hledá inspiraci ve starých továrnách. Vznikl jako bydlení pro bohémy, kteří oceňují originalitu a prostor. Tyto parametry bydlení se však postupně začaly prosazovat ve velkém. Obrovské, často betonové plochy, záplava světla a vysoké stropy dávají pocit volnosti, který je v současném stísněném světě tolik žádaný. Avšak nabídnout ho můžou primárně zase jen bývalé fabriky a tovární areály. I ty pražské se tak postupně proměňují ve výjimečné bydlení industriálního stylu, kde vládne surový beton, kov a sklo. Jeden projekt mezi nimi vyniká. Najdete ho v příjemné lokalitě pražských Modřan jako Vanguard Prague.
Vanguard Prague Zdroj: PSN s.r.o.

Designové lofty a luxus v industriálním stylu

Modřanská dominanta vznikla jako továrna na výrobu leteckých přístrojů a pojí se se samými počátky letectví v Československu. Dnes se budova, známá také jako Microna, proměňuje se společností PSN v luxusní lofty Vanguard Prague. Využívá originální genius loci a detaily původní architektury se staletou historií.

„Lofty mají specifickou atmosféru danou industriálními prvky a geniem loci, skvělé dispoziční řešení, nejmodernější technologické vybavení a splňují ty nejvyšší standardy bydlení. Vytváříme zde unikátní loftové bydlení či originální prostory pro práci, například kancelář, umělecký ateliér nebo hudební studio,“ uvádí k projektu Vanguard Prague ředitel developmentu PSN Štěpán Smrčka.

Vanguard Prague Zdroj: PSN s.r.o.

Monumentální rozměry a nevídaný luxus

Železobetonovou konstrukci o čtrnácti patrech s plochou 16 000 m2 charakterizuje enormní pevnost. Celkem pojala 150 loftů s plochou od 41 m2 až po penthousy s výměrou 626 m2. Naddimenzovaná budova s velkorysou výškou stropů až 4,3 metrů vytváří prostor, který bere dech. Mimořádnou vzdušnost podtrhují skleněné plochy v celé výšce loftů, spolu s impozantními výhledy. Ty si obyvatelé loftů s originální atmosférou mohou do sytosti užívat z pochozí střechy i soukromých teras.

Zcela výjimečný je autovýtah uprostřed budovy, který umožňuje zaparkovat motorového mazlíčka přímo u dveří bytu. Nemá obdoby v celé střední Evropě. Původní atomový kryt v suterénu vystřídá designová spa & wellness zóna s dvacetimetrovým bazénem v podobě akvária. Luxus reprezentuje také fitness, cinema místnost, lobby nebo recepce se službou concierge.

Vanguard Prague Zdroj: PSN s.r.o.

Bydlení PSN: Komfort především

Probouzíme domy k životu. Tak zní motto společnosti PSN, která vedle unikátní proměny Vanguard Prague v Modřanech realizuje hned několik zajímavých rezidenčních projektů po celé Praze. S jarem 2022 odstartovaly s PSN například stavební práce na Novém Městě pražském v projektu Rezidence U Sv. Štěpána nebo Bydlení Na Výšinách, rekonstrukce secesního činžovního domu na Letné.

Novostavby PSN aktuálně reprezentuje Vila dům Na Vinici, se kterým v lukrativní lokalitě Vinohrad vznikne celkem  27 nových bytů o dispozicích 1+kk až 3+kk. Nabízejí komfortní životní prostor pro jednotlivce i celé rodiny, také díky balkonům, předzahrádkám, praktickým sklepním kójím či parkování v suterénu domu.

Vila dům Na Vinici Zdroj: PSN s.r.o.

Nové byty na Vinohradech

Vila dům Na Vinici odkazuje na luxusní vilovou zástavbu první republiky, která k Vinohradům nedílně patří, současně dýchá mladistvou svěžestí, podobně jako skvostné vinohradské parky. V sousedství toho nejoblíbenějšího parku také dům vyrůstá. Je zasazen na Perucké ulici, která lemuje Peruckou stráň a navazující park Havlíčkovy sady neboli Grébovka. Podobně jako celé Vinohrady i Vila dům Na Vinici dokonale kombinuje vymoženosti moderního života spolu s bohatou historií, uměleckou tradicí i krásou přírody.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Liberec, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, frank

Za údajné machinace s pozemky na Ještědu uložil soud podmínky

Podmíněné tříleté tresty se zkušební dobou na pět let v kombinaci s finančním trestem uložil dnes krajský soud v Liberci dvěma bývalým regionálním politikům ODS. Někdejšího náměstka primátora Pavla Krenka a bývalého zastupitele Jiřího Zeronika uznal vinným v jednom z pěti žalovaných obchodů s pozemky a budovami ve…

REKLAMA