REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Video: V kuchyni nepřehlédnutelný. Zaujme každého, kdo přijde na návštěvu

Rekonstrukce původní hájenky se povedla. Významnou roli zde hrají článkové radiátory Zehnder Charleston, které přesvědčují nadčasovým vzhledem a elegancí. Hned napoprvé vzbudí zájem u většiny návštěvníků.
Tepelně efektivní článkové radiátory Zehnder Charleston jsou elegantní rovněž v základním bílém provedení. Jejich instalaci usnadnil systém rychloupínací sady Zehnder EasyFix. Dodané radiátory jsou vybaveny již ve výrobě integrovaným termostatickým ventilem Completto. Zdroj: © Zehnder Group

Interiér objektu, který je starý více než 150 let, byl v rámci kompletní rekonstrukce zařízen převážně v moderním duchu, ovšem sladěn s typickými venkovskými prvky.

Dům je kamenný a majitelé hledali efektivní způsob vytápění. Do bytového prostoru proto zvolili ocelové článkové radiátory, které jsou vysoce výkonné a účinné. Například oproti litinovým tělesům se radiátory Zehnder Charleston vyznačují rychlým náběhem na požadovanou teplotu. Pružněji také reagují na požadavek snížení teploty a zbytečně nepřetápí interiér.

Vhodné také pro nízkoteplotní soustavy

Rodina vytápí dům nízkoteplotní soustavou pomocí kondenzačního kotle s teplotním spádem 55/45/20°C (podobným jako u tepelných čerpadel), pro které jsou tyto radiátory se svislými trubkami a průtokem topného média velice vhodné.

180 cm vysoký Zehnder Charleston jen tak nepřehlédnete

V hájovně byly osazeny radiátory s běžnou výškou 600 mm v různých délkách, od 15-ti až po 29 článků. Také hloubka tělesa je variabilní, zde bylo navrženo provedení dvou- až pětitrubkové.

V průhledném laku Technoline se velice dobře hodí do interiérů zařizovaných v osobitém industriálním nebo přírodním stylu. K dostání také v matné verzi Zdroj: © Zehnder Group

Výjimkou je radiátor umístěný v kuchyni, který tvoří výrazný estetický prvek. Se svou výškou 1800 mm je naprosto nepřehlédnutelný a přirozeně dominuje prostoru.

Speciální provedení v průhledném laku Technoline

Specifikou je vedle bílé barvy použití laku Technoline, kovového „industriálního“ povrchu. Tato speciální povrchová úprava – prášková barva, která se po vypálení v peci stává průhlednou – demonstruje jedinečnost a originalitu odstínů oceli a broušených svárů.

Majitelka domu k výběru radiátoru dodává: „Máme rádi kvalitní a nadčasové věci. Radiátor Zehnder Charleston nás zaujal svým vzhledem již při návštěvě showroomu a myslíme si, že jsme vybrali dobře. Každý, kdo k nám přijde na návštěvu, se o něj hned zajímá.“

Také v zákoutí domu určeném pro odpočinek se radiátory krásně vyjímají. Zároveň ale bezchybně plní svou primární úlohu – vyvolat u obyvatel příjemný pocit tepla díky vysokému podílu sálavé tepelné složky. Zdroj: © Zehnder Group

Také do koupelny kvalitní produkt za příznivou cenu

V koupelně se prolíná moderní styl s přírodními prvky. Zehnder Virando představuje ideální řešení pro příznivce klasického tvaru koupelnového radiátoru s vysokou kvalitou za dobrou cenu. Dvouvrstvé lakování zaručuje dlouhou životnost, vyšší odolnost proti mechanickému poškození i korozi a lepší vzhled. Vedle standardního rovného provedení je v nabídce také provedení prohnuté, Zehnder Virando Bow.

Pro koupelnu v domě byl zvolen radiátor v bílé barvě o šířce 60 cm, umožňující snadné zavěšení osušek.

Zpět k Charlestonu – vskutku všestranný radiátor

Společnost Zehnder vyvíjí tohoto klasika mezi radiátory Zehnder Charleston po dobu desítek let. Požadavky moderního životního stylu, nejnovější technické inovace i špičkové současné výrobní technologie udělaly z článkového trubkového radiátoru Zehnder Charleston nadčasový produkt.

Objevte všechny možnosti Zehnder Charleston

Přesvědčte se sami, že i radiátory mohou být krásným designovým předmětem, které váš interiér nejen spolehlivě vyhřejí, ale také jej ozvláštní.

Designové radiátory do koupelen i obytných prostor v online katalogu

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

logo
Zehnder Akademie
Pionýrů 641
391 02 Sezimovo Ústí

telefon: +420 383 136 222, +420 731 414 443
e-mail: info@zehnder.cz

web: www.zehnder.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Vytápění domu a zdroje tepla

Zdroj: AdobeStock.com - exclusive-design

Nespalujte odpadky v kotli! SMOKEMANovo desatero správného topiče, díl 03/10

Každý zdroj pro lokální vytápění byl navržen a vyroben pro spalování určitého paliva s daným rozsahem fyzikálních a chemických parametrů. Spalováním jiného paliva s parametry mimo uvedený požadovaný rozsah dochází k výraznému zhoršení kvality spalování, což vede ke zvýšení produkce znečišťujících látek.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, artush

Prezident Zeman podepsal daň z neočekávaných zisků a další daňové změny

Na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky od příštího roku dopadne daň z mimořádných zisků. Od příštího roku se také zvýší limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty z nynějšího jednoho milionu korun na dva a spolu s tím se zvýší i limit pro využití paušální daně. Do konce příštího roku se…