Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Trápí vás úniky tepla v domácnosti? Možná je na čase pořádná izolace potrubí

Současná doba a její nelehká ekonomická situace přímo vybízí k pořádnému zamyšlení se nad energetickou náročností vašeho domova. Není se čemu divit, jelikož elektřina, plyn, voda i nezbytně nutné prostředky k zajištění našich životů velmi výrazně zdražují, a tak je potřeba se tomuto jevu šikovně přizpůsobit. Častým kamenem úrazu jsou právě tepelné ztráty, kvůli nimž vyhazujete z okna nemalé částky. Jak jim zabránit?
Zdroj: AEROFLEX a.s.

Komplexní problém

Pravděpodobně všichni z vás si uvědomují důležitost zateplení stěn, střechy i podlah, ale spousta jedinců zapomíná na fakt, že i tepelná izolace trubek má na celkové pohodlí i úspory znatelný vliv. Právě tyto prostředky jsou vedené od zdroje vytápění a směřují do všech místností, v nichž nechcete mít v zimě chladno.

Výhodou adekvátní práce v této oblasti je nejen snížení výdajů za energie, nýbrž i zajištění bezpečnosti, dlouhodobé životnosti celého systému a dodržení hygienických zásad. Mezi nejčastější metody izolace patří syntetický kaučuk, polyethylen a kamenná, či minerální vlna. Všechny zmíněné varianty mají svá specifika a hodí se do rozdílných podmínek, tudíž správné řešení vybírejte na základě objektivních informací.

Zdroj: AEROFLEX a.s.

Profesionální práce vám vydrží

Chcete-li dosáhnout kýžených výsledků a dopřát si dlouhotrvající i odolnou ochranu, pak se budete muset spolehnout na ověřené odborníky z oboru. Mezi oblíbené společnosti patří především firma Aeroflex, jež působí na českém trhu již přes dvacet sedm let.

V současné době se specializuje na poskytování služeb s použitím těch nejmodernějších materiálů i postupů, na jejichž základě zvládnete z dlouhodobého hlediska zamezit nepříjemným únikům tepla během chladných podzimních i zimních dní. Podívejte se na stránky pod výše vloženým odkazem a přesvědčte se sami.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: AdobeStock - arti01

Soused mi chce zastínit solární panely. Jak situaci řešit? Právník radí

V současné době neustále roste počet domácích fotovoltaických elektráren (FVE). Napomáhá tomu skokový nárůst cen elektřiny, aktuálně poskytované dotace i snaha jednotlivců řešit zásobení svých domácností elektřinou více ekologicky. Tento trend však může zvláště v rezidenčních oblastech v praxi způsobovat problémy z…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, kenny

Povolování malých obnovitelných zdrojů energie bude snazší, Senát souhlasil

Povolování staveb malých obnovitelných zdrojů energie, hlavně fotovoltaických elektráren, bude zřejmě jednodušší. Senát dnes schválil příslušnou novelu energetického zákona, nyní ji dostane k podpisu prezident. Senátoři v souvislosti s novelou požádali vládu, aby v zájmu energetické soběstačnosti ČR zabezpečila…

REKLAMA