REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Novinky v krytinách i fotovoltaice přinesou únorové veletrhy STŘECHY PRAHA A SOLAR PRAHA

24. ročník veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 9.–11. 2. 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, nabídne mnoho aktuálních témat. Veletrh s tradičně vysokou návštěvností odborné i laické veřejnosti se uskuteční v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí.
Zdroj: Střechy Praha

Hlavní téma

Do veletržního dění se samozřejmě promítne současná energetická situace. Na veletrhu návštěvníci najdou mnohá řešení, jak co nejefektivněji využít obnovitelné zdroje energie a jak zvýšit energetickou soběstačnost. S touto problematikou úzce souvisí hlavní téma veletrhu – střecha jako zdroj energie.

Rychlý nárůst cen elektrické energie a současné dotační pobídky způsobily raketový růst počtu instalací střešních fotovoltaických elektráren. Vystavovatelé představí horké novinky, nové technologie a systémová řešení vedoucí k výrazné úspoře energií.

Doprovodný program

Čtvrteční konference Izolace, tentokrát s netradičním podtitulem „Soběstačnost díky střechám“, se zaměří na fotovoltaiku, zelené střechy a ostatní systémy z hlediska nároků střech. Páteční konference s podtitulem „Střecha jako zdroj energie“ provede posluchače stávajícími technologiemi, ukáže nové trendy a příležitosti. Program se zaměří i na další témata, jako jsou zelené střechy či digitalizace.

Zdroj: Střechy Praha

Novinky a zajímavosti na veletrhu

Česká společnost NEBESYS představí unikátní transparentní střešní systém. Jedná se o první systém na světě, který dokáže proměnit šikmou střechu v kompaktní průhlednou plochu s panoramatickým výhledem do exteriéru, a díky tomu zajišťuje nadstandardní prosvětlení interiéru.

Zdroj: Střechy Praha

Novinkou Malina Group je program „Šetřete za energie hned“. Po objednání fotovoltaiky a podpisu smlouvy to pro klienta znamená, že po dobu, než začne jeho vlastní solární elektrárna vyrábět energii a jeho účty za energie klesat, bude každý měsíc na klientův účet posílat peníze za nevyrobenou energii Malina Group.

Na stánku společnosti Stanley Black and Decker bude k vidění 18V akumulátor DEWALT POWERSTACK DCBP518 5,0 Ah, který využívá jako první na světě technologii plochých článků. To poskytuje jakémukoliv akumulátorovému nářadí DEWALT až o 50 % více výkonu a dvakrát delší životnost než při použití klasického akumulátoru s cylindrickými články.

Na stánku společnosti Wienerberger návštěvníci uvidí fotovoltaické moduly, které získaly 2. místo v ekologické soutěži E.ON Energy Globe. Fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile se liší od klasických solárních panelů především tím, že nejsou instalovány nad střešní krytinu, ale jsou instalovány mezi střešní krytinu. Že jsou na střeše skutečně nenápadné a nenarušují tak celkový vzhled střechy bude vidět na vystavené modelové stříšce. Další novinkou bude nová černá engoba s obchodním názvem grafen.

Střechy Praha s.r.o.

logo
Office Park Nové Dvory
Durychova 101/66
142 00 Praha 4 - Lhotka

telefon: 250 250 321
e-mail: strechy@strechy-praha.cz

web: www.strechy-praha.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat