REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Trestní odpovědnost stavební firmy nezanikne, pokud je převedena na jiného vlastníka nebo sloučena s jinou firmou

Trestní odpovědnost právnických osob je poměrně nový nástroj našeho právního řádu. Jakých trestných činů se může dopustit právnická osoba? A pokud je za trestný čin stíhána právnická osoba, může za něj být stíhána ještě osoba fyzická? A co když je právnická osoba, například stavební firma, rozdělena, prodána, sloučena s jinou? Zbavuje se tím zodpovědnosti nebo je odpovědnost převedena do nové společnosti?

Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Pro každého majitele a provozovatele stavební společnosti je dobré vědět, kdy se může jeho firma dostat do problémů se zákonem. Například i oblíbená daňová optimalizace má své meze a když je překročíte, může se o vaši firmu začít zajímat policie.

A co když už policie klepe na dveře? Jak se připravit na domovní prohlídku? Je dobré vědět, jakou součinnost policii musíte poskytnout a jakou již poskytovat nemusíte. A že zbavit se vlastní odpovědnosti za vlastní firmu, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V třídílném seriálu probereme všechny aspekty trestní odpovědnosti právnických osob s advokátem Lukášem Duffkem z kanceláře Rowan-legal advokáti. První díl seriálu můžete vidět ve videu výše, celý seriál pak naleznete na estav.tv.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: Tiny House

Malé úsporné i mobilní domy. Je potřeba povolení? A jsou potřeba základy? Zeptali jsme se

Zvýšené náklady na klasické bydlení vytvářejí prostor pro minimalismus spojený nejčastěji s cestováním a stylem zvaným glamping. Mobilní minidomky, stylové dřevostavby zasazené v bujaré přírodě, modulární objekt či speciální glampingové chaty a stany možná nejsou vysněné bydlení pro každého, ale jako alternativa nebo…

REKLAMA