REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na chalupě bez bundy i vrstvení ponožek? S foukanou izolací žádný problém

Vyrazit na víkend z města do přírody je velké lákadlo. O něco míň atraktivní je pak diskomfort spojený se špatným zateplením chalupy. Přitom existuje jednoduchá cesta, která zajistí, aby teplo z chalupy neunikalo. Je to foukaná minerální vata.
Zdroj: Knauf Insulation
Zdroj: Knauf Insulation

Velkou výhodu této izolace představuje rychlá aplikace. Nezabere více než pár hodin a lze ji provádět za běžného chodu domácnosti. A to i teď v zimě. „Ačkoli ideálním řešením je zateplení celé budovy, značný dopad může mít i u jednotlivých částí domu. Vyplatí se zaměřit se na místa, kudy uniká nejvíce tepla, zpravidla okna, střechy nebo půdy,“ vysvětluje Štěpán Lášek, aplikační manažer Knauf Insulation.

Jelikož jsou tato místa většinou špatně dostupná, představuje foukaná vata ideální řešení. „Minerální vlna z tzv. „panenského“ vlákna, se svými vlastnostmi liší od ostatních druhů tepelné izolace. Má sypkou konzistenci, díky které se dostane téměř všude, i do špatně přístupných částí půd nebo střech,“ vysvětluje Lášek. „Speciální je i svou aplikací. Provádí se pomocí hadice, která funguje jako obrácený vysavač. Materiál se tak rozfoukává po celé ploše, z toho i název foukaná vata,“ dodává.

Díky souvislé vrstvě izolace v ní nevznikají žádné mezery, a tak nedochází ke vzniku tzv. tepelných mostů, tedy míst, kudy z domu uniká teplo. Výsledná izolace nesesedá, izoluje zvuk, je přirozeně nehořlavá a obsahuje i přísady zpomalující hoření v případě požáru. Nenajdete v ní ani přidaná pojiva nebo další chemické látky. Odolává vlhkosti i plísním. Díky správné izolaci lze ušetřit až třetinu nákladů za energie a na chalupu tak můžete vyrazit i bez tašky plné zatepleného oblečení.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Program Spravedlivá transformace v Moravskoslezském kraji podpoří 10 projektů

Program Spravedlivá transformace v Moravskoslezském kraji podpoří 10 projektů

O finanční podporu se v programu Spravedlivé transformace bude v Moravskoslezském kraji ucházet už jen deset projektů. Další tři plánované záměry z programu vypadly. Důvodem byla především jejich nedostatečná připravenost. Novinářům to dnes při návštěvě Ostravy řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).…

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

Stavebnictví brzdí podle analytiků drahé úvěry, výhled je dál nepříznivý

Komplikované financování a pomalé povolování staveb je podle analytiků jedním z faktorů, který stojí za únorovým propadem stavební výroby v Česku. Podle dat Českého statistického úřadu se v únoru meziročně zhoršila o 4,3 procenta a odborníci oslovení ČTK zopakovali, že kvůli špatnému vývoji tuzemské ekonomiky je…

REKLAMA