REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ušetřete v novém roce za elektřinu: Změna k lepšímu není složitá

Platíte za elektřinu víc, než se vám líbí, ale nevíte, jestli to vůbec jde jinak? Nebo se vám prostě jen nechce do papírování a zařizování? Díky internetu a chytrým online nástrojům to není taková věda, jak by se mohlo zdát. Ukážeme vám, jak na to v několika snadných krocích.
Zdroj: SPP CZ, a.s.
Zdroj: SPP CZ, a.s.

Srovnání a výběr

Udělejte si dostatek času na průzkum. Využijte šikovné internetové srovnávače – během chvilky budete mít před sebou přehledné informace o tom, kolik můžete změnou dodavatele elektřiny ušetřit. Zaměřte se ale také na celkový dojem z firmy. Zodpovězení těchto otázek vám napoví, že se jedná o kvalitního dodavatele:

  • Jaká je historie a hodnocení firmy?
  • Jsou možnosti odstoupení od smlouvy férové?
  • Jak lze nastavit doba trvání smlouvy?
  • Má firma vlastní aplikaci?

Můžete také konkrétní dodavatele elektřiny oslovit – například firma SPP vám podle informací z vašeho posledního vyúčtování připraví konkrétní porovnání ceny s pěti největšími dodavateli energií v České republice. A pokud si nejste jistí, kde informace hledat nebo se v nich nevyznáte, rádi s vámi vše proberou po telefonu.

Kvalitní dodavatel = minimum administrativy

Už máte vybráno? Skvěle! Tu nejtěžší část máte za sebou. Spolehliví dodavatelé energie za vás totiž všechnu administrativu vyřídí. Uzavřete s nimi smlouvu s plnou mocí pro zastupování v procesu změny dodavatele elektřiny, a tak nebudete muset vkročit na žádný úřad. Nový dodavatel ukončí vaši současnou smlouvu a vy se nemusíte bát žádného výpadku – elektřinu budete mít nepřetržitě.

Nová smlouva – a je to!

Jakmile bude přepis k novému dodavateli hotový, dostanete o tom informaci poštou. V dopise najdete nové platební údaje – v tuhle chvíli už je opravdu hotovo, stačí příští platbu správně nastavit a už se o nic dalšího nemusíte starat.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: AdobeStock – valentyn640

Hoří! Jak uhasit požár u vás doma? Haste s chladnou hlavou. Máte pět minut!

Požáry v bytech a rodinných domech jsou častější, než si mnozí lidé vůbec uvědomují. I v případě požáru doma platí, že kdo je připraven, není zaskočen. Na efektivní laický zásah na zvládnutí vznikajícího požáru nemáte často více než pět minut. V tomto článku si přiblížíme, jak uhasit požár…