Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Panasonic představil environmentální vizi na 250 let i supervýkonná čerpadla z Plzně

Na prestižním březnovém veletrhu Mostra Convegno Expocomfort (MCE) v italském Miláně představil Panasonic H&C Solutions další fázi své environmentální vize, kterou firma rozjela již v roce 1932.
Zdroj: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)
Zdroj: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Generální ředitel Panasonic Group Yuki Kusumi novináře na MCE zasvětil do environmentální vize skupiny, která je naplánovaná na 250 let a jejíž realizace začala již v roce 1932. Naplňování vize je rozděleno celkem do deseti fází – každá trvající čtvrt století – a klade si za cíl „prosperitu ve hmotě i mysli“. Probíhající čtvrtá fáze je věnována „řešení globálních problémů životního prostředí a nabízení zdraví, bezpečnosti a pohodlí zákazníkům“.

Kusumi se především zaměřil na představení iniciativy Panasonic s názvem GREEN IMPACT, která usiluje o bezuhlíkovou budoucnost. „Zejména v Evropě se domníváme, že elektrifikace topných zařízení prostřednictvím širšího využívání tepelných čerpadel je pro naplnění bezuhlíkové vize zcela zásadní. A proto vnímáme podnikání v oblasti vytápění a chlazení za jednu z hlavních činností Panasonic Group.“

V návaznosti na environmentální vizi představil Panasonic své novinky v segmentu HVAC. Především se zaměřil na vysoce výkonná tepelná čerpadla typu vzduch-voda z řady Big Aquarea M, která jsou ideální pro rezidenční projekty a komerční prostory.

Nové modely, které se budou vyrábět v západočeské Plzni, lze například snadno napojit na fancoily, podlahové vytápění, zásobníky teplé vody nebo radiátory. Dokážou ohřát vodu až na 75 °C při venkovní teplotě až −15 °C a hodnota topného faktoru je 4,66 při venkovní teplotě 7 °C. Jednotky Big Aquarea M jsou navíc šetrné k životnímu prostředí, jelikož využívají přírodní chladivo R290 s GWP na úrovni 3.

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

logo
Corso IIa - Křižíkova 148/34
186 00 Praha 8 - Karlín

telefon: +420 236 032 511, call centrum +420 236 032 911
e-mail: reception.praha@eu.panasonic.com

web: www.aircon.panasonic.eu/CZ_cs/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat