Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Zařizujeme kancelář: Jak vybrat tiskárnu do malé kanceláře

Výběr vhodné tiskárny do kanceláře nemusí být vůbec složitý. Stačí si totiž jen uvědomit, co přesně od dané tiskárny očekáváte, díky čemuž budete následně schopni okamžitě vybírat přesně z těch tiskáren, které jsou pro vaše účely nejlepší. Nejdůležitější otázkou, kterou byste si měli při výběru položit, je ta, co přesně chcete tisknout – tedy zda půjde jen o dokumenty s textem, nebo počítáte i s grafy, obrázky a tak podobně.
Zdroj: PEXELS

Jak vybrat tiskárnu do kanceláře

Specifikace inkoustových tiskáren

Potřebujete-li tisknout nejen text, ale i různé grafiky, obrázky a tak podobně, neměli byste uvažovat nad jinou tiskárnou než inkoustovou. Ta totiž zvládne v porovnání s laserovou tiskárnou tisknout obrázky daleko kvalitněji, jelikož lépe pracuje s barvami.

Špatně na tom přitom není ani při tisku textových dokumentů, byť zde je třeba objektivně přiznat, že tak skvělé ostrosti jako v případě laserové tiskárny její výtisky nedosahují. I inkoustové tiskárny jsou nicméně rychlé, spolehlivé a zvládají tisknout velké objemy. Určitý háček je sice v tom, že inkoustové cartridge jsou v porovnání s tonerovými kazetami podstatně menší a kvůli tomu tedy i rychleji dochází, i na tento nešvar však naštěstí výrobci mysleli.

V současnosti totiž již naleznete na trhu i inkoustové tiskárny s tankovým systémem, který lze velmi zjednodušeně popsat jakožto systém nádobek, do kterých stačí inkoust dolévat bez složité a časově náročné výměny. Tento styl doplňování náplní přitom nepřináší jen časovou úsporu, ale i tu finanční.

Jen pro představu, do velmi oblíbené inkoustové tiskárny s tankovým systémem BROTHER DCP-T520W seženete alternativní náplně Brother BT-5000 za méně než 100 Kč za kus. Cenově se tedy jedná o naprosto geniální řešení.

Specifikace laserových tiskáren

Pokud se chystáte jen na tisk textových dokumentů, je pro vás jedinou smysluplnou volbou laserová tiskárna, která je tiskne v nejvyšší možné kvalitě, ale taktéž rychlosti, objemech a za nejlepší možnou cenu.

Na výběr je přitom z nepřeberného množství modelů, které se od sebe liší jak cenou, tak i funkcemi v čele s podporou barevného či černobílého tisku, bezdrátového či kabelového připojení ke zdroji tisku a tak podobně. Standardem jsou rovněž funkce skenování či kopírování, popřípadě fax.

Alternativní náplně lze samozřejmě používat i v kombinaci s laserovými tiskárnami s tím, že se díky nim zvládnete dostat na ještě příznivější cenu za každý výtisk. Na rozdíl od alternativních inkoustových cartridgí sice není možné koupit toner s větším množstvím náplně a tedy pomocí něj vytisknout více výtisků než s originálním tonerem, cenově jsou však alternativní tonery oproti originálním podstatně levnější.

Tip:
Šetřit na tisku se dá sice i jinými způsoby než jen alternativními náplněmi, třeba využitím tisku oboustranného, nicméně volba cenově výhodné náplně by měla být bezesporu na prvním místě.

Zdroj: PEXELS

Myslete i na další věci

Výběr co možná nejlepší tiskárny do kanceláře by se však neměl točit jen kolem jejího typu, ale taktéž kolem řady dalších věcí. Zejména v malé kanceláři je třeba myslet i na to, aby v ní tiskárna zabírala co nejméně místa. Ani to však naštěstí není problém, jelikož lze v nynější nabídce tiskáren najít i takové, které jsou sice rozměrově malé, přesto však dokáží tisknout velké objemy výtisků klidně na denní bázi. Ani zařízení kanceláře o malých rozměrech tedy nebude díky tomu problematické.

Třetím užitečným tipem je pak to, aby vaše tiskárna podporovala pokud možno kromě kabelového připojení ke zdroji tisku taktéž připojení bezdrátové přes WiFi. Díky tomu jí totiž ve výsledku budete moci umístit kamkoliv bude v kanceláři třeba a tedy se ve výsledku nebudete muset omezovat jen na místa v blízkosti vašeho počítače. Vhod přijde podpora bezdrátového tisku i v případě, že jste v kanceláři ve dvou a více lidech a všichni potřebujete tiskárnu využívat. V takovém případě se k ní totiž všichni jednoduše skrze WiFi připojíte a je po starostech.

Nejlepší tiskárny do kanceláře

BROTHER DCP-T520W – Inkoustová tiskárna s tankovým systémem

Jak jsme již v krátkosti zmínili výše, BROTHER DCP-T520W je jednou z nejoblíbenějších a nejvyužívanějších inkoustových tiskáren s tankovým systémem a to z celé řady důvodů. Jednak je díky náplňovému systému schopná tisknout velké objemy výtisků bez nutnosti složitě měnit barvu, jednak je kvalita jejího tisku velmi vysoká a jednak se jedná o rozměrově velmi sympatické zařízení. Potěší ale i rychlým tiskem či podporou jak kabelového, tak bezdrátového tisku.

BROTHER HL-B2080DW – Laserová černobílá tiskárna

Pokud nepotřebujete tisknou obrázky a zároveň vám stačí jen černobílý tisk, je pro vás tiskárna BROTHER HL-B2080DW jako stvořená. I zde totiž hraje prim rychlý tisk velkého objemu výtisků v kombinaci s kompaktními rozměry zařízení, podporou bezdrátového tisku či velmi slušná kvalita tisku. Extrémně lákavou přidanou hodnotou této tiskárny jsou pak alternativní náplně za velmi nízké ceny.

HP Color Laser 150NW – Laserová barevná tiskárna

Pro tisk dokumentů s barevnými prvky můžeme doporučit tiskárnu HP Color Laser 150NW, která láká de facto na tytéž parametry co předešlé dvě. I zde se můžete těšit na rychlý tisk ve vysoké kvalitě, možnost bezdrátového připojení či cenově velmi lákavé kompatibilní náplně. Zkrátka tiskárna, která do malé kanceláři zapadne naprosto dokonale.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Byt Krausových v Plzni od Adolfa Loose. Zdroj: PhDr. Eliška Zlatohlávková, PhD.

Protiklady a paralely v tvorbě Adolfa Loose a Le Corbusiera – 2. díl

Asi jen těžko bychom hledali jiné dvě osobnosti, které doslova formovaly podobu moderní architektury. Na rozdíl od Adolfa Loose byla pro Le Corbusiera architektura skutečným uměním, které mnohdy posouval na hranu abstrakce. A názor na to, zda má architektura sloužit jen svému účelu či přinášet povznášející pocity…

Foto: Matej Hakár

Jednopodlažní minimalistický rodinný dům z pohledového betonu

Pohodlný jednopodlažní minimalistický rodinný dům z pohledového betonu, který je oproti úrovni ulice na celou svoji výšku zasazený do okolního terénu. Přízemní dispozice se volně prolíná, svou částečnou otevřeností a grandiózním prosklením, se zahradou i okolní krajinou.

Foto: Ruben Beilby

Působivý vikýř s komínem do rodinného domu přivádí světlo

Když se řekne komínový efekt, nemusí být nutně řeč jen o fyzikálním jevu. Dokládá to zajímavě řešený rodinný dům, který vyrostl u našich německých sousedů. I když respektuje všechny náležitosti a přidržuje se měřítek okolní zástavby, vyniká velmi svérázným protaženým štítem. S vikýřem –…

Rekonstrukce bytu v kontextu modernistické vily

Rekonstrukce bytu v kontextu modernistické vily

Návrh nového interiéru do původní vily je současným řešením bez historizujícího přístupu, s ambicí vytvořit vztah k původnímu domu. Dialog mezi starým a novým, může probíhat na téma pravdivosti v architektuře a hledání formy stejně, jako tomu bylo kdysi u tvorby Jana Kotěry.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA