1. Přerovnejte truhlíky
Deštivé počasí a nízké teploty jsou nepřítelem chataření. I tak občas vyrazte na chalupu a „podepište se“. Přerovnejte truhlíky, dekorace a na zahradě „zapomeňte“ viditelný (a bezcenný) předmět. Tipař uvidí, že nemá jistotu dne ani hodiny, kdy přijedete na inspekci.
2. Zabezpečovací systém na chatu „zdarma“
S přerovnáním věcí může pomoci i soused. Také ho poproste, aby se vám po sněhové vánici prošel po zahradě. Čerstvé stopy nasadí zloději brouka do hlavy: je chata prázdná?
3. Kde nic není, ani zloděj nebere
Křovinořez, sekačku, pilu, televizi, obrazy i alkohol. Cenné vybavení odvezte na zimu pryč. Podívejte se okny jako zloděj a přemýšlejte: co ho popíchne ke vloupání? Body 1–3 využijete i při zabezpečení chaty bez elektřiny.
4. Zabezpečení chaty a kamera
Kamery s detekcí pohybu jsou pro zabezpečení domů ideální. Kameru dejte tak, aby ji „co půl hodiny“ nespustilo zvíře z přilehlého lesa. V interiéru i exteriéru se hodí i fotopasti. Odhalí obličeje lidí a SPZ aut v okolí. Zloděje odradí i tabulka s upozorněním, že je objekt monitorován.
5. Pult centrální ochrany
Ve středních Čechách zloději vykradou 3–4 chaty či chalupy denně. Nejlepší je proto zabezpečení kombinovat a využít i napojení chaty nebo chalupy na pult centrální ochrany (PCO). Využijte služeb bezpečnostní agentury TOP security, která působí celorepublikově. Spustil se alarm do domu nebo čidlo? Strážný to vidí a na místo jede fyzická ostraha, která objekt zkontroluje.
Sdílet / hodnotit tento článek