REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jediná expozice trendů v ČR inspiruje k vyladění interiéru

Jediná expozice s interiérovými trendy Scéna: Inspirace & Trendy ani letos nechyběla na veletrhu Design Shaker, a bylo se opravdu na co dívat. Ve vstupní hale č. 2 bylo k vidění více 120 vzorků od látek, tapet přes materiály na výrobu nábytku až po různé doplňky jako jsou vypínače, plastické dekorace či stěna z živých rostlin.

Tato již tradiční přehlídka se konala po čtvrté a stejně jako ročníky předchozí ji vzala pod svá křídla interiérová designérka Iva Bastlová z ateliéru Loxo.

„Pro výstavy trendů jsem se inspirovala na veletrhu Heimtextil. Tam naleznete celou halu trendů. Jedná se ale jen o textílie a tapety. Výstava Scéna: Inspirace & Trendy má za cíl ukázat ladění nejen textilií, ale všech materiálů a celého interiéru.  Můžete tu vidět solitérní kusy nábytku, dekorace nebo i designové provedení radiátoru, jaké se do daného konceptu hodí,“ uvedla při rozhovoru Iva Bastlová.

Inspirace & Trendy na veletrhu Design ShakerInspirace & Trendy na veletrhu Design Shaker

A na jaké trendy byly k vidění?

Poetic

Tento styl je plný pastelových barev a jemných tónů. Prvky jsou tradiční i moderní zároveň. Interiéry v tomto stylu jsou harmonické, něžné ale i nadčasové. Pohladí vás na duši a jsou místem pro relaxaci. Hlavní inspirací je umění ve všech formách.

Harmony

Zde se jedná o vyloženě klidový interiér, kde hrají hlavní roli přírodní materiály jako je pravé dřevo, kámen či vlna. Celek jako takový je zamyšlením nad ekologií, recyklací i up-cyklací a také nad domovem jako takovým, kde se nyní nescházíme jen s rodinou, ale stává se z něj i místo pro práci (home office). Barvy jsou tlumené, zemité, hlavní duo hraje zelená a modrá.

Cultural

Není to jen retro, je to také kombinace kultur a starého a nového. Je to prostě náš domov. Přirozenost, zábava, život! Takové jsou interiéry v tomto stylu, které si na nic nehrají. Materiály jsou různorodé stejně jako motivy a dekory. Barvy jsou pestré, výrazné odstíny doplňují jemné neutrály.

Smart

Dobře čistitelné, multifunkční, hravé! Takové jsou moderní interiéry, kde nechybí technika na vysoké úrovni. Základna těchto interiérů je svěží, světlá až neutrální a doplňují ji výrazné barvy jako je červená či zelená. Lesk a mat se kombinují, stejně jako 3D efekty na hladké ploše s plastickými povrchy.

První den veletrhu navíc proběhla přednáška na téma trendů, kam dorazilo více než 120 posluchačů. Poté následovala komentovaná prohlídka přímo u exponátů.

 

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Foto: Iva Bastlová

FOTOGALERIE: Svítidla ze světového veletrhu Euroluce 2017

Euroluce je navazujícím veletrhem milánského salónu, koná se jednou za dva roky a vždy se střídá s tématem kuchyní Eurocucina. Ve čtyřech velkých halách jsou k mání novinky i stálice výrobců svítidel z celého světa a nechybí ani české zastoupení.

REKLAMA