REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zastřešit zahradu? Použijte zahradní stan

Zahrada je nejenom místem, kde pracujete a zvelebujete různé rostliny a plodiny. Je také místem, kde můžete odpočívat, nebo se bavit s přáteli. V takovém případě je dobré uvažovat o zastřešení, které vás může ochránit před větrem, deštěm i přímým sluncem.

Jakou možnost v takovém případě zvolit? Pokud nemáte k dispozici altán nebo pergolu, doporučíme vám zahradní stan. Dnes se jedná o velmi využívananou možnost, a to především pro celkem nízkou pořizovací cenu a pozitivní vlastnosti. Výběr je poměrně široký a naším cílem proto bude poradit vám, abyste skutečně nešlápli vedle. Pojďme na to.

Jakou zvolit velikost?

Jsou primárně dvě věci, které musíte zohlednit ve chvíli, kdy hledíte na správnou velikost. Tou první je samozřejmě velikost vaší zahrady. Zde je nezbytností, aby se vám na ní váš zahradní altán bez problémů vešel. Pokud máte v tomto kroku jasno, je dobré zohlednit i to, kolik se vás na zahradě pravidelně schází. Pokud pouze rodina, může plně postačit řešení o rozměrech 3x3 metry. Pokud hledáte prostor větší, pro více návštěvníků, není problém najít na trhu variantu o velikosti i několika desítek metrů čtverečných.

Jak je to s montáží a demontáží?

I zde lze nalézt dvě možnosti, které zahradní stan nabídne. První je klasická konstrukce, která je sice lehká, ale je složitější na postavení. Alternativou je proto nůžková konstrukce. Ta je unikátní hlavně v tom, že stačí pár desítek vteřin a vše je postaveno tak, jak má. Podobně probíhá i samotná případná demontáž. I když může být o něco dražší, daná úspora času a jednoduchost za to rozhodně stojí.

Zvolte si i design

Co můžete také zohlednit, to je přirozeně design, který bude daný stan mít. Dnes není problémem zvolit celou řadu různých plachet, které budou více či méně nápadné. Zde už vše záleží jenom na vás samotných a na tom, co se vám bude líbit nejvíce. Výběr je opravdu značný.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Zdroj: Lucie Peukertová

Zahrada má být krásná i v zimě, říká zahradní architektka

Zimní období je časem plánování, ale také časem zabezpečení domu, zahrady či pozemku. Co je důležité před zimou udělat a jak vše důkladně připravit, abychom se mohli následně posadit u vyhřátého krbu a vychutnávat v klidu vánoční atmosféru. Požádali jsme o rozhovor Lucii Peukertovou, která se zabývá projekcí převážně…

Zdroj: AdobeStock - bellan

Nový plot v novém stavebním zákoně. Kdy je potřeba povolení na stavbu plotu?

Stavba plotu je často nedílnou součástí realizace stavby samotné, mnohdy však probíhá samostatně a nezávisle na nové výstavbě či rekonstrukci. Zda a kdy stavebník k výstavbě plotu potřebuje povolení ze strany stavebního úřadu, zda může být ve stavbě (zejména vzhledu) omezen a co v této souvislosti přináší nový…

REKLAMA