Při stavbě domu, který realizovala společnost HELUZ za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, byl kladen důraz na kvalitní materiály, sama výstavba však probíhala standardním způsobem. Nebyly zde použity žádné speciální vzduchotěsnicí opatření (např. ve formě vzduchotěsných elektrických krabic), pečlivě bylo ale hlídáno provedení návaznosti jednotlivých konstrukčních prvků, např. střechy na zdivo, spojení zdiva a rámů oken, zasazení vchodových dveří, rozvody připojovacího potrubí ve zdivu či vedení kabelů z objektu.
O pasivních domech se dosud mluvilo především v souvislosti s dřevostavbami, experimentální projekt typového rodinného domu HELUZ však ukázal, že stěny pasivních domů mohou být stavěny i z cihelného jednovrstvého zdiva bez vnějšího zateplení. „Naše cihly s integrovanou izolací vykazují v testech nejlepší tepelněizolační vlastnosti na českém trhu a lze z nich stavět dokonce i domy v pasivním standardu. Jsou výsledkem dlouholetého výzkumu a nejmodernější technologie výroby,“ komentuje problematiku výstavby Ing. Jan Krampl, obchodní ředitel společnosti HELUZ.
Na pasivní dům z cihel HELUZ Family 50 2in1 můžete získat dotaci až 550 000 Kč
Pasivní rodinný dům z cihel HELUZ Family 50 2in1 patří mezi projekty, na jejichž stavbu je možné získat dotaci až 550 000 Kč z programu Nová zelená úsporám. Dům samotný je po předchozí domluvě přístupný veřejnosti v rámci prohlídek s výkladem.
Sdílet / hodnotit tento článek