REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Topte ekologicky, za co nejlepší cenu a s využitím dotací!

Nejprve je třeba si před koupí kotle ujasnit jaké palivo máte k dispozici, jaký vyžadujete komfort vytápění, kolik máte k dispozici prostoru a v neposlední řadě jaké jsou vaše finanční možnosti.

Topení dřevem je ekologické a ve srovnání s ostatními způsoby vytápění vás náklady (pořizovací i provozní) vyjdou určitě nejlevněji a to s minimální spotřebou paliva, minimem popela. Zplyňovací kotel na dřevo můžete používat jako hlavní zdroj vytápění nebo jej mít jako doplněk k topení plynem nebo elektřinou. Přikládání paliva u zplyňovacího kotle na dřevo je ruční, ale jeho provoz je již plně automatický a pro uživatele také pohodlnější.

Takové přednosti vám nabízí kotle na dřevo při vytápění rodinných domů a menších budov

Společnost OPOP se proto rozhodla svůj sortiment rozšířit o malé zplyňovací kotle na dřevo H4EKO-D s účinností nad 90% a uplatněním na dotace. Od září letošního roku bude již v prodeji nejmenší model H416EKO-D s výkonem 16 kW, který lze díky chytrému konstrukčnímu řešení umístit i do menších prostor. Následně budou uváděny na trh další 2 modely s výkony do 25 kW.

Kotle jsou vybaveny chladící smyčkou a odtahovým ventilátorem s modulovanými otáčkami zajišťující efektivnější spalování. Pokud máte doma velké kusy dřeva, tak pro Vás bude přínosem velká násypná šachta, která umožňuje naložit velký objem paliva. Dlouhou životnost zplyňovacího kotle na dřevo zaručuje tloušťka plechu 5 mm, záruka 5 let na kotlové těleso a ochrana spalovací komory proti dehtování. Ke kotli můžete navíc doplnit elektrospirálu o výkonu 3 kW.

Co umožňuje řídící jednotka?

  • Řídit 4 čerpadla
  • Řídit 1 směšovací ventil
  • Připojit pokojový termostat
  • Řídit ohřev TV a ohřev vody v akumulační nádobě
  • Řídit provoz kotle pomocí čidla venkovní teploty
  • Vzdálené ovládání pomocí SMS, PC nebo telefonu

OPOP, spol. s r.o.

logo
Zašovská 750
757 01 Valašské Meziříčí

telefon: 571 675 240
e-mail: sales@opop.cz

web: www.opop.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Víte, jak požádat o kotlíkové dotace? Máme pro vás pár rad

Víte, jak požádat o kotlíkové dotace? Máme pro vás pár rad

Během druhé poloviny roku 2017 vyhlásily jednotlivé kraje po celé ČR výzvy k podávání žádostí o poskytnutí dotace z dotačního titulu „Pořízení ekologického vytápění v domácnostech II“ v rámci dotačního programu „Pořízení ekologického vytápění v domácnostech“. Takto složitě zní to, co v současnosti významně ovlivňuje…

Liberecký kraj rozděluje kotlíkové dotace. Zájem je obrovský, ne všichni uspějí

Liberecký kraj rozděluje kotlíkové dotace. Zájem je obrovský, ne všichni uspějí

Liberecký kraj rozdělil 58 milionů korun na výměnu kotlů za ekologičtější, když podpořil 560 žádostí. Zájemci stále ještě mají možnost o dotaci na výměnu kotle požádat, ve druhé výzvě je k dispozici 135 milionů korun. Zatím kraj dostal něco přes tisíc žádostí, odhadem tak zbývají peníze ještě zhruba na výměnu 300…

Zdroj: Fotolia.com - maho

Kotlíkové dotace ve „slepé uličce“ aneb jak snadno lze minout cíl

Po první vlně kotlíkových dotací, které byly relativně úspěšné a pomohly v řadě případů vyměnit staré spalovací zdroje za nové moderní způsoby vytápění, přichází v roce 2017 druhé kolo, tedy druhá výzva kotlíkových dotací.

Hnědé uhlí

Na nové kotle OPOP na hnědé uhlí můžete žádat kotlíkové dotace

Moderní kotle H412 EKO i H416 EKO - U jsou určeny pro spalování hnědého uhlí při výkonu 12 respektive 16 kW a jsou vhodné pro použití v rodinných domech či dalších menších objektech. Nově řada kotlů H416EKO-U splňuje přísné podmínky kotlíkových dotací a ekodesignu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA