REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Interiér, kde vládnou barvy a vůně

Dvě patra v kancelářském komplexu na Praze 5 patří kosmetice. V kancelářích najdeme mašličkové židle, o kousek dál se lze stulit do pohodlných křesílek ve tvaru srdce, v recepci v růžových skleněných stěnách stoupají nekonečné řady růžových bublinek.

Dvě patra v kancelářském komplexu Avenir Park na Praze 5, kam se  přestěhoval Dermacol z dosavadních prostor na Praze 6, zabírají téměř 1700 čtverečních metrů.

Pod vedením Věry Komárové byly už od začátku nové prostory zařízeny s ohledem na zaměstnankyně, které jsou ve společnosti Dermacol nad muži v drtivé převaze. „Chtěly jsme vytvořit povznášející prostředí, které bude příjemné hlavně nám, ženám, což se podle dosavadních ohlasů povedlo. Krásné prostory, kde můžeme nejen pracovat, ale také se společně setkávat, bavit a vymýšlet nové věci, nás nesmírně povzbudily a zlepšily i celkovou firemní kulturu,“ uvádí Věra Komárová. A ukazuje Beauty Room – speciálně navrženou místnost sloužící jako výkladní skříň produktů, jichž má značka už víc než 1000. Určena je hlavně pro pravidelná jednání oddělení vývoje a marketingu, kosmetická školení, ukázky líčení, schůzky s obchodníky a prezentace exportním klientům.

Open space Dermacol, křesílka ve tvaru srdce Vitra (slavné kousky designéra Vernera Pantona z roku 1958). Foto Dermacol

Interiér, obrazy na míru, ikonické designové kousky

Recepci lemují z obou stran průhledné panely, v nichž stoupají nekonečné proudy růžových bublinek. Recepci a Beauty Room navrhl Lukáš Rus a studio ARCHDYNAMIC, které vytváří i „království krásy“ neboli firemní prodejny značky Dermacol v České a Slovenské republice. Obrazy namalovala Kateřina Adámková, spravující mimo jiné dílo věhlasného výtvarníka Bořka Šípka.

Společné prostory i kanceláře majitelů pak zdobí mnoho ikonických kousků slavných designérů a značek. Na stěnách najdete básně a příjemnou atmosféru navozují i rozmanitá křesílka, židle a pohovky ve tvaru růží, srdcí, mašlí nebo ženských rtů.

Mozaiky, fresky na zdech i dekoraci na toaletách vytvořila italská umělkyně žijící v Praze Silvia Vezzuto, autorka ikonických mozaik všech Dermacol značkových prodejen. Zaměstnankyně firmy mohou využívat kuchyňku rozdělenou důmyslným paravánem připomínajícím mořské řasy značky Vitra. S připravenou kávou se tu lze usadit na mašličkové židle Qeeboo, anebo se o kousek dál stulit do pohodlných křesílek ve tvaru srdce (opět Vitra a jde o slavné kousky designéra Vernera Pantona z roku 1958). Velkorysý otevřený prostor určený pro velkou společnost rozveselují sedáky v podobě zajíců (Qeeboo) a osvětlují ho kulatá, napůl zlatá svítidla (Tom Dixon). Nepřehlédnutelná je i sedačka Bocca ve tvaru rudých rtů umístěná přímo u recepce je od italské společnosti Gufram.

Posezení s židlemi v podobě růžových stuh odděluje paraván inspirovaný mořskými řasami. Foto Dermacol

Kancelář generální ředitele Vladimíra Komára zdobí křesílka ve tvaru zlatých lilií značky Edra, od níž jsou i měkoučká křesílka v podobě rudých růží. Kancelář Věry Komárové je vybavena ikonickými židlemi Panton Chrom od značky Vitra. Židle v této speciální „zrcadlové úpravě“ byly vyrobeny v limitovaném počtu 333 ks a spolumajitelka značky Dermacol je hrdá, že její kosmetickou kancelář krášlí i tato mistrovská designérská díla.

Názvy zasedacích místností Cover, Noblesse a Imperial jsou odvozeny od vlajkových produktů značky Dermacol.

Za krásnou výkladní skříní stojí kvalitní technologie výroby

Technickou novinkou je nová barevná varna, kterou nyní do plného provozu spouštějí v továrně na brněnské Lesné. „Základ varny pro barevné hmoty – tedy hlavně make-upy, ale i fluidy nebo oleje – tvoří dva nové kotle, z nichž má každý objem 1100 litrů. Spolu s digitálními technologiemi, umožňujícími přesně kontrolovat každý var, jde o nejmodernější typ zařízení, který je na trhu dostupný,“ vysvětluje Věra Komárová.  „Třeba našeho legendárního krycího make-upu teď můžeme vyrobit až pětkrát víc, což znamená až 15 milionů kusů ročně. Investice činila asi 25 milionů korun a předpokládáme, že kapacita varny bude stačit na dalších 15 až 20 let,“ uvádí Komárová.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Alexandra Timpau

Petr Stolín architektem roku 2021

Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech – cenu Architekt roku 2021, získal liberecký architekt a pedagog Petr Stolín, jehož poetické stavby zaujmou svou střídmostí. Čestné uznání poroty obdržela historička architektury a umění Kateřina Bečková. Spolupráce architekta Aleše Buriana a města…

Zdroj:Studio Flusser

Hravá rekonstrukce bytu přinesla do Prahy kousek Itálie

Nesetřít hodnotu historického jádra bytu, ale přesto mu kompletní rekonstrukcí dodat širší rozměr obyvatelnosti a povýšit kvalitu bydlení na současný standard. To je nelehká výzva, zvlášť když vás tísní rozpočet a relativně skromná výměra bytu. Jak si s takovou pražskou rekonstrukcí poradil italský architekt?

FOTO: MOBALPA, PEXELS, Studio Podrini – HI-MACS

Designové tipy pro chaty či chalupy. Je libo kousek Itálie či Francie na český venkov?

Pobyty na chatě či chalupě zažívají renesanci. Určitě se o to zasloužila neblahá pandemická situace, která velkou měrou omezila náš běžný život i cestování do zahraničí. Jelikož v nich trávíme více času, chceme v nich i lepší prostředí. A to je důvod pro obměnu interiéru. Vítězí francouzské a italské vlivy. Proměňují…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

REKLAMA