Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak zařídit malý byt? Pomocí světlých barev a chytrého nábytku

Zařídit garsonku nebo malý panelákový byt nemusí být nic složitého. Stačí volit světlé barvy, držet se jednoho materiálu a vybírat chytrý nábytek s úložným prostorem. V našem článku se dočtete triky a tipy od bytových designérů.

5 triků, jak na malý byt

  1. syté a výrazné barvy pouze na malé detaily
  2. vyhnout se masivnímu nábytku
  3. nezapomínat na světla, zrcadla a stejné podlahy
  4. úložné prostory od podlahy až ke stropu
  5. nábytek s lehkým designem a na nožičkách

Křeslo na nožičkách

Nábytek na nožičkách se stal trendy a tak ho můžete vidět úplně všude. Na nožičkách jsou křesla, pohovky, postele i lenošky a komody nebo konferenční stolky. A přesně takový design je pro malé byty a garsonky. Dodá prostoru vzdušnost a podtrhne krásu podlahy nebo koberce.

Do malého bytu také patří multifunkční a vestavěný nábytek. Vestavěné skříně, které mají jednoduché provedení a sahají od podlahy ke stropu jsou ideálním řešením pro veškeré oblečení, které máte.

V současné době není složité sehnat multifunkční nábytek. Například se z postele se může stát pracovní stůl, ze židle konferenční stolek nebo velké pohovky dvě samostatná křesla.

Jedna barva stačí

Malým prostorům sluší jemném přírodní barvy v tlumených tónech. Výrazným barvám je lepší se vyhnout. Trik od bytových designérů je ladit byt do jedné barvy a propojovat ji napříč celým interiérem.

To stejné platí u podlah. Je dobré zvolit jednu podlahu do všech místností. Prostor se sjednotí a bude působit celistvým dojmem. Pokud je v bytě problém s nedostatkem světla, doporučujeme podlahy se žlutým odstínem. Místnost prosvětlí a dodají nádech slunečních paprsků.

Nečekaný úložný prostor

V malém bytě je dostatek úložného prostoru základ. Základem jsou velké vestavěné skříně, postel a pohovky s úložným prostorem. Kam patří sezónní oblečení a výbava, vysavač nebo vánoční výzdoba.

Ovšem na trhu jsou i další kousky s možností schování věcí jako jsou třeba taburetky, konferenční stolky nebo křesla. Do těchto kousků se snadno vejde náhradní deka, polštář nebo hračky. Stejně tak bačkory pro hosty nebo noviny a časopisy.

Kouzlo zrcadel

Zrcadla v malém bytě nebo místnosti nesmí chybět. Správně umístěné zrcadlo dokáže totiž zázraky. Ideálním místem, kam ho umístit je naproti oknu. Bude se v něm odrážet denní světlo a místnost se opticky zvětší a vytvoří se iluze okna.

Strategické místo je také u osvětlení, například u lampy. Opět se v zrcadle bude odrážet světlo a místnost tak bude působit větším a prostornějším dojmem. Namiřte tak světlo do zrcadla a z malého bytu se stane byt vzdušný a prosvětlený.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: eamadeo.cz

Vybíráte podlahu? Tipy pro správný výběr!

Přemýšlíte o výběru podlahy do domácnosti a nevíte si rady? Nevěšte hlavu, připravili jsme si pro vás článek, který vám při výběru a rozhodování určitě pomůže.