REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Přejděte na elektronický stavební deník. Snížíte náklady a ušetříte spoustu času

Stavební deníky v tradiční papírové podobě mají řadu nevýhod. Mohou se ztratit a jejich vedení je časově náročné. Přejděte na elektronický stavební deník – snížíte náklady a ušetříte spoustu času.
Přejděte na elektronický stavební deník. Snížíte náklady a ušetříte spoustu času

Vedení stavebního deníku je v případě staveb vyžadujících stavební povolení nebo ohlášení ze zákona povinné. Nejde přitom o zbytečnou byrokratickou zátěž, ale důležitý dokument, který pomůže například při hledání příčiny závady nebo řešení reklamace. Zatěžuje vás komplikované a zdlouhavé vedení stavebního deníku v papírové podobě, který se navíc snadno ztratí nebo přepíše? Přejděte na elektronický stavební deník, který usnadní komunikaci mezi investorem, stavební firmou i pracovníky.

Online stavební deník – nástroj pro investory, firmy i pracovníky

Nevýhody stavebního deníku v papírové podobě jsou zřejmé. Pečlivé zapisování prováděných prací a informací o všech okolnostech vyžaduje fyzickou přítomnost pověřených osob a jejich vzájemnou kooperaci. Vedení i samotné nahlížení do deníku je logisticky náročné a zabere spoustu času. Papírový deník se navíc může ztratit, přepsat nebo znehodnotit.

Při přechodu na online stavební deník všechny zmíněné nevýhody odpadají. Zápisy i kontroly provedete kdykoliv a odkudkoliv. Na zápisy můžete jednoduše reagovat a doplnit je o libovolné připomínky. Systém běží na zabezpečeném vzdáleném úložišti. Všechny změny a úpravy jsou dohledatelné a prokazatelné. Žádné nekalé praktiky v podobě přepisování zápisů tak nehrozí.

Online stavební deník úspěšně využívá mnoho stavebních firem a jejich počet neustále roste. Intuitivní vedení a možnost vzdáleného přístupu ve výsledku oceňují nejen samotné stavební firmy, ale také investoři a pracovníci. Práce probíhají bez zbytečných prodlev a neshod. Ty jsou bohužel při vedení stavebního deníku v papírové podobě časté, a přitom zbytečné.

Pečlivé vedení elektronického stavebního deníku se vyplatí

Proč byste si měli dát na vedení stavebního deníku opravdu záležet? Tento dokument vám v budoucnu poslouží jako významný důkazní materiál při řešení případných reklamací nebo závad. Je-li veden poctivě, obsahuje podrobné informace o průběhu stavby i změnách oproti plánovanému projektu.

Současně se v něm evidují všechny vícepráce, souhlasy investora, počty pracovníků na stavbě a mnoho dalších záznamů. Čím pečlivěji stavební deník vedete, tím více času vám přechod na jeho online podobu ušetří. Zápisy provedete díky dostupné aplikaci i pomocí mobilního telefonu – za pár minut máte hotovo.

Elektronický stavební deník automaticky zapíše informace o počasí

Nedílnou součástí každého stavebního deníku jsou informace o počasí. Často jsou důležitým průkazním materiálem při řešení sporů souvisejících s prodloužením termínu výstavby. Také dokládají, že byly dodrženy požadované technologické postupy, například při betonování.

Online stavební deníky jsou napojené na informační systémy meteorologických stanic, a tak informace o počasí v daný den do systému automaticky zapíšou. Nemůže tak dojít k záměrnému zkreslování informací. Pověřené osoby se nemusí o zápisy klimatických podmínek starat, a tak nehrozí riziko, že na to zapomenou. Jde o jednu z mnoha funkcionalit elektronických deníků, které z dlouhodobého hlediska šetří čas, a tedy i náklady.

Jeden pokročilý informační systém vydá za několik aplikací

Vzhledem k rozmachu digitalizace v oblasti stavebnictví využívá elektronické stavební deníky stále více firem. Existuje přitom několik aplikací pro online vedení deníku, které však fungují izolovaně od ostatních informačních systémů. Proto vznikl inovativní informační systém pro stavební firmy Vím o všem, který kombinuje funkce stavebního deníku, vedení docházky, harmonogramu stavebních prací, archivu dokumentů i evidence nářadí. Stačí, aby stavební firma, investor i pracovníci využívali jediný systém pro kompletní správu celé stavby. Při používání jednoho vzájemně propojeného informačního systému je úspora času i nákladů o to výraznější.

Přesná evidence docházky s využitím mobilní aplikace

Vedle desktopového rozhraní je součástí systému Vím o všem mobilní aplikace, kterou mají k dispozici i všichni pracovníci stavební firmy. Do aplikace zadávají informace o docházce, přestávkách, plánovaných dovolených či nemocenské.

Systém se nedá lehce obejít, protože kromě manuálně zadaných údajů ukládá i GPS souřadnice každého pracovníka. Přesné údaje o docházce zefektivňují práci stavebních firem a snižují riziko proplácení přesčasů, během kterých se zaměstnanci přidělené práci třeba vůbec nevěnovali.

Díky informačnímu systému se vám žádné nářadí neztratí

Součástí informačního systému Vím o všem je evidence majetku. Praxe stavebních firem ukazuje, že ke ztrátám nářadí a vybavení dochází poměrně často. Nalezení viníka pak nebývá vůbec jednoduché. Po implementaci online stavebního deníku a informačního systému se vám už žádné nářadí neztratí. Pracovník při převzetí potřebného vybavení naskenuje pomocí mobilního telefonu QR kód umístěný na nářadí. V uživatelském rozhraní pak snadno dohledáte, kdo používal vybavení naposledy a kdo jej má na starosti.

Evidence nářadí i docházkový systém jsou jen dva příklady z mnoha funkcionalit rozsáhlého informačního systému Vím o všem. Propojením online stavebního deníku s mnoha dalšími funkcemi, které vycházejí z požadavků a potřeb stavebních firem, vznikl ucelený systém. Ten zajistí kompletní agendu při stavebních pracích. Zajímá vás, jak takový systém funguje v praxi? Vyzkoušejte si ho na 14 dní zdarma. Využijte také možnosti živé prezentace obchodním zástupcem, který vám princip a funkce systému Vím o všem představí.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Pravidla stavebních zásahů do památek: Vsaďte na dobré architekty, jednejte s NPÚ

Pravidla stavebních zásahů do památek: Vsaďte na dobré architekty, jednejte s NPÚ

Řešili jsme již, jak postupovat v případě, že vlastníme stavbu v památkově chráněném území nebo kulturní památku a chceme na ni provést nějaké úpravy. Prvním krokem by měla být vždy konzultace s příslušným památkářem. Čím se však řídí památková péče v případě posuzování záměrů vlastníků? Existují nějaké obecné…

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: svislé odpadní potrubí neboli "stoupačka"

Tomuto potrubí vnitřní kanalizace se říká také stoupací, stoupačka. Pro potrubí musí být použity správné materiály, průměry a musí být řádně upevněno. Začíná u nejvýše položené odbočky a končí u patkového kolena. Těchto potrubí může být vedeno v budově několik v závislosti na velikosti budovy, počtu a druhu…

foto: Petr Bohuslávek

Pražská rada bude jednat o stanovisku k nové ranveji na letišti

Náměstek primátora Prahy pro životní prostředí Petr Hlubuček (STAN) plánuje na radě hlavního města otevřít téma chystané stavby nové ranveje ruzyňského letiště, se kterou nesouhlasí. Ve čtvrtek to řekl novinářům s tím, že o tématu chce jednat v následujících měsících a zastupitelé budou také na podzim projednávat…

Zdroj: Fotolia.com - neubau-lagerhalle---thombal

Propad stavebnictví pokračuje, v červnu kleslo o 11,5 procenta

Propad stavební výroby v Česku znovu zrychlil. V červnu se reálně meziročně snížila o 11,5 procenta po květnovém poklesu o 7,7 procenta. Opět si pohoršilo pozemní stavitelství, kam spadá výstavba bytů, kanceláří nebo skladů. Oproti předchozím měsícům zaznamenaly horší výsledky také inženýrské stavby, mezi něž patří…

Letní posezení. Inspiraci k fotosoutěži naleznete i ve svém okolí. Zapojte se!

Letní posezení. Inspiraci k fotosoutěži naleznete i ve svém okolí. Zapojte se!

Velká letní fotosoutěž ESTAV.cz a TZB-info pro letošní rok má téma Letní posezení. Zašlete i vy svoji fotografii. Kde hledat inspiraci? Rozhlédněte se kolem sebe! Léto, pohoda, kávička či zmrzlina, zahrádka, pergola či příjemná lavička mohou vykouzlit tu správnou atmosféru vaší fotky. Zapojte se, pošlete fotografii a…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA