REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Systém větrání ATREA v jednopodlažním bungalovu

Rozhovor s vlastníky realizovaného jednopodlažního bungalovu. Hlavním zdrojem pro otopnou soustavu jsou elektrické topné kabely. Do daného objektu je navržen systém řízeného větrání s rekuperací pomocí vzduchotechniky – jednotky DUPLEX 380 ECV5.RD5.

Mezi jakými zdroji vytápění jste se rozhodoval? Věděl jste od začátku o možnostech teplovzdušného vytápění a větrání?

Od samého začátku byly navrženy stropní topné fólie. Alternativou byly topné kabely, zalité do betonu v podlaze a jako další možnost topení spojené s rekuperací.

Proč jste si nakonec pořídil systém řízeného větrání? Kdo vás na tuto myšlenku přivedl?

Systému topných fólií jsme nakonec neuvěřili, že nám bude vyhovovat. Zvolili jsme tedy topné kabely, zalité v podlaze v kombinaci právě s rekuperací.

Jaké byly první zkušenosti se systémem řízeného větrání? Je ovládání složité?

Jednotku externě ovládáme přes chytrou domácnost, řízení složité rozhodně není.

Ústí nad Orlicí - DUPLEX 380 ECV5.RD5

Jak vnímáte přidanou hodnotu řízeného větrání?

Vnímáme ji jednoznačně pozitivně, ať už co se týká větrání bez ztráty tepla v objektu, absolutní bezprašnost v interiéru a jako alergik je větrání s rekuperací ideální řešení.

Co hlučnost zařízení – budoucí vlastnící mají vyloženě obavy, že kvůli hluku nebudou moci spát nebo je bude obtěžovat. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Zkušenosti jsou velice pozitivní a popravdě jsme také měli z hluku obavy. Nejvyšší hluk je ale pouze v běhu jednotky na maximum, při odsávání vlhkosti z koupelen, kuchyně, nebo WC. Při větrání v noci nebo nad ránem není hluk prakticky slyšitelný – samozřejmě pokud je v domě absolutní ticho, je jednotka slyšitelná, ale při běžném provozu je hluk zanedbatelný a rozhodně neobtěžuje. Je ale velice nutné tento výkon nastavit.

Jak jinak byste charakterizoval vlastnosti/charakter řízeného větrání např. lidem, kteří tyto zkušenosti nemají?

Nejlépe je osobní zkušenost. Zajít si za někým kdo má řízené větrání s rekuperací, ptát se, zkoumat, jestli by jeho požadavkům ten systém vyhovoval. Pro neznalého uživatele je dost obtížné pochopit, že vlastně vyvětrá celý dům a ztratí minimum jeho tepla. Zároveň při tomto větrání se do interiéru nedostane prach, pyl….

Jednotku jsme instalovali v domě těsně po vylití podlah betonem. Toto bylo nejlepší rozhodnutí ze všech. Systém větrání, nejenom, že pravidelně odváděl vlhkost, ale pomáhal i proti srážení vlhkosti na oknech, kdy bez puštěného větrání je velice problematické udržet rámy oken suché.

Pozn. výrobce: Pro technologické odsávání není zařízení navrženo a je v rozporu s doporučením výrobce. Při poruše a zjištění, že závada je na vině právě kvůli technologickému odsávání, nemusí se na zařízení vztahovat záruka.

Ústí nad Orlicí - DUPLEX 380 ECV5.RD5

Zařízení dozajista znatelně pomůže s vysoušením vlhkosti ze stavební činnosti, ale v tu dobu je vzduch silně znečištěný od stavební činnosti a prašnosti. Jejím provozem pak dojde k silnějšímu zanešení rozvodů vzduchovodů, které může následně vadit, nebo v horším případě může dojít přímo k poškození zařízení (např. při broušení SDK – zanešení ventilů a filtrů, ucpání částí motoru).

Máte systém od roku 2018. Jaké problémy se u systému během let vyskytly? Ev. jak dlouho trval servisní zásah?        

Zatím vše bez problémů.

Po zkušenostech, které máte – pořídil byste si řízené větrání znovu?

ANO na 100 %

ATREA s.r.o.

logo
Československé armády 32
466 05 Jablonec nad Nisou

telefon: 483 368 111
e-mail: atrea@atrea.cz

web: www.atrea.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Atrea

Podzimní a zimní webináře ATREA pro rok 2021/2022

Společnost ATREA s. r. o., sekce Rodinné Domy, pro vás připravila odborná školení, a to formou WEBINÁŘŮ. Webináře jsou rozdělené pro začátečníky, pokročilé a pro zájemce o rekuperační jednotky. Nově jsme zařadili webinář s názvem: „Škola, byty, nastavení regulace RD5, bazén", který je určen pro odbornou veřejnost.

Zdroj: Atrea

Nadace ATREA pomáhá na dětském oddělení psychiatrie

Dětské oddělení psychiatrie při Krajské nemocnici Liberec potřebovalo pro tamní děti a adolescenty sportovní vybavení, jelikož sport je důležitou relaxační terapií. Společnost ATREA se proto rozhodla podpořit toto oddělení nákupem sportovního vybavení v hodnotě přes 9 000 Kč.

Vyzkoušejte si servis kompaktní větrací jednotky DUPLEX Multi-N

Vyzkoušejte si servis kompaktní větrací jednotky DUPLEX Multi-N

Přijďte si vyzkoušet servis naší kompaktní větrací jednotky DUPLEX Multi-N v rámci 23. mezinárodního odborného veletrhu AQUATHERM Praha 2020, který se koná ve dnech 3. 3. – 6. 3. 2020, v areálu PVA EXPO v Praze Letňanech.

REKLAMA