REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat ten nejlepší vysavač? Dejte na recenze a zkušenosti

Existuje asi jen několik spotřebičů, které musíme mít doma úplně všichni. Mezi takové domácí spotřebiče bezpochyby patří vysavač. Stejně jako v mnoha jiných případech, také v případě vysavače si však můžete vybírat z mnoha typů a modelů. Volba toho ideálního typu vysavače pro vás, souvisí s tím, na jaký typ úklidu chcete vysavač použít, jaké uklízíte pravidelně povrchy a jaké máte obecně na vysavač požadavky. Pojďme si k výběru ideálního vysavače něco říci v našem článku.
Jak vybrat ten nejlepší vysavač? Dejte na recenze a zkušenosti

Nabízené typy vysavačů

Začneme tedy tím, z jakých typů vysavačů si můžete vybírat. Každý z těchto typů má své přednosti, přičemž se hodí na jiný způsob úklidu. Některé vysavače zvládají pouze suché vysávání, některé jsou naopak určeny i na mokré vysávání. Obecně si však můžeme vybírat z následujících typů:

  • Klasický vysavač
  • Tyčový vysavač
  • Ruční vysavač
  • Robotický vysavač

Toto jsou asi nejobvyklejší typy vysavačů, které využijeme v domácnosti. Nejčastější zastoupení v domácnostech má pochopitelně klasický vysavač, tedy typické provedení vysavače, které se skládá se samotného těla, flexibilní hadice, kovové trubky a nástavců. Tento typ je nejuniverzálnější, a proto se těší největší oblibě. Tyto vysavače se typicky dále dělí na:

  • Sáčkové
  • Bezsáčkové

U klasického sáčkového vysavače je samozřejmě potřeba pravidelně vyměňovat sáčky. To vám odpadá u bezsáčkového modelu, kde je zase ale nutné častěji čistit filtry. Vždy je to tedy otázka osobních preferencí.

Jak budete vysavač používat?

Jak jsme již nastínili v úvodu, vždy si na začátku je potřeba s odpovědět na otázku, jakým způsobem budete vysavač používat. Podle toho také zvolíme vhodný typ vysavače. Například klasické sáčkové vysavače jsou obecně lepší pro alergiky a astmatiky, protože sáček slouží jako další filtr. Ale pořídíte také kvalitní bezsáčkové modely, které mají velmi dobrou filtraci.

Pro lepší a jednodušší manipulaci se mohou hodit tyčové vysavače, které pořídíte také v akumulátorové variantě. Nebudou vás obtěžovat žádné kabely. Musíte zase ale počítat s nižším výkonem nebo menší nádobou na nečistoty.

Ruční vysavače potom jsou zejména doplňkovým vysavačem do domácnosti, kterým vysajete ty nečistoty, na které se vám nechce vytahovat a zapínat velký vysavač. Například nepořádek okolo stolu nebo okolo kamen.

Kategorií samou pro sebe potom jsou robotické vysavače, které jsou trendem zejména v poslední době. Ty dokáží vysávat úplně samy. Nedokáží klasický vysavač nahradit zcela, ale výrazně redukují nutnost jeho používání.

Důležitá je kvalita filtrace

Již jsme se výše dotkli okrajově tématu alergiků a astmatiků. Zejména v tomto případě je důležité dbát na kvalitu filtrace vysavače. Vysavače klasicky filtrují přes sáček, vstupní filtr a výstupní filtr. Zejména výstupní filtr je velmi důležitý, přičemž byste měli dbát na volbu vysavače s kvalitním HEPA filtrem. Nejúčinnější filtry jsou označovány hodnotou 13.

Pokud je váš vysavač vybaven sáčkem, tak ten hraje důležitou roli v systému filtrování vzduchu. Nejjednodušší vysavače mají klasické jednorázové papírové sáčky, ale koupíte také modely, kde samotný sáček zajišťuje filtraci na úrovni HEPA filtru.

Rozhodujte se dle testů a zkušeností uživatelů

Pokud právě nyní vybíráte vysavač, určitě se neomezujte pouze na výběr na základě parametrů, které si přečtete na stránkách výrobce, nebo na základě toho, co se dozvíte v některé prodejně elektra. Na internetu najdete nezávislé testy na vysavače, které vám představí ty nejoblíbenější modely na trhu. Kromě toho můžete využít také praktických zkušeností zákazníků, kteří si konkrétní model vysavače koupili již před vámi. Takové uživatelské recenze zpravidla najdete na srovnávačích cen a jsou nedocenitelným zdrojem informací.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Právo, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Hřib: Dostálová porušila sliby samosprávám o stavebním zákoně

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) při projednávání stavebního zákona, který dnes schvaluje Sněmovna, nezohlednila požadavky velkých měst a Svazu měst a obcí ČR (SMO), i když to přislíbila. Novinářům to dnes řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). On a další zástupci samospráv požadují…

Ostrava, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, kaprikfoto

Studie má navrhnout nejlepší propojení centra Ostravy s Dolní oblastí

Ostrava vyhlásila veřejnou zakázku na zpracování koncepční urbanistické studie budoucího využití území, které propojuje centrum krajské metropole s turisticky atraktivní Dolní oblastí Vítkovice. Cílem studie má být analýza území i zapracování všech dosud vzniklých dokumentů, které se k němu vztahují. Úkolem…

Kostel v Gutech - původní stavba, foto: Hons084 / Wikimedia Commons

Veřejnosti se replika dřevěného kostelíku v Gutech otevře 6. června

První bohoslužba v replice vyhořelého dřevěného kostelíku v Třinci-Gutech na Frýdecko-Místecku spojená se slavnostním vysvěcením svatostánku se bude konat 6. června. Termín se měnil hned několikrát, naposledy vinou opatření spojených s epidemií koronaviru. Řekl to farář Kazimierz Płachta, pod jehož farnost kostelík…

ŘOPík, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, tpetr-bonek

Ministerstvo obrany opět prodává předválečné bunkry nebo pozemky

Pozemky na Žatecku a u Spáleného Poříčí nebo bunkry pohraničního opevnění opět nabízí ministerstvo obrany k odkupu. Nově úřad zveřejnil 20 inzerátů s požadovanou celkovou kupní cenou 6,1 milionu korun. Sdělil to Marek Vala z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Zdroj: Tisková zpráva ČVUT

Tým z ČVUT vyvinul novou sondu pro kontrolu spotřeby energie

Novou sondu pro kontrolu spotřeby energie vyvinuli vědci z ČVUT. Podle výzkumníků oproti standardním řešením odečtu energie nevyžaduje zapojení do elektrického okruhu. Lze ji tak využít v podstatě kdekoliv. Sonda nyní prochází poslední fází testování v terénu, uvedla mluvčí ČVUT Andrea Vondráková v dnešní tiskové…

Brno, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, Anton Gvozdikov

Brno požádá o 600 milionů na koncertní sál, rozhodli zastupitelé

Brněnští zastupitelé dnes schválili podání žádosti o dotaci ve výši 600 milionů korun na stavbu Janáčkova kulturního centra. Město bude o peníze žádat u ministerstva kultury. Koncertní sál za dvě miliardy nabídne kapacitu 1200 posluchačů. Zázemí v něm najde brněnská filharmonie, které chybí prostory na koncertování.…

REKLAMA