REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Stylové zásuvky a vypínače pro vaši domácnost

Každým rokem je vývoj bytového designu o krok dále. Pokud toužíte i vy po stylovém interiéru, měli byste při zařizování myslet i na takové drobnosti, jako jsou vypínače a zásuvky. Prozradíme vám, co moderní trh nabízí a po čem byste se měli poohlédnout.

Bez vypínačů a zásuvek se neobejdete a s pokrokem v oblasti techniky je počet zásuvek i vypínačů v našich domácnostech stále vyšší. Naštěstí výrobci myslí na to, že si i tato součást elektroinstalace zaslouží pozornost a vyvíjejí vypínače a zásuvky v různých materiálech a provedeních tak, aby vhodně doplnily zbytek interiéru.

Zásuvky a vypínače s barevnými plastovými, dřevěnými i skleněnými rámečky z nabídky obchodu Tympol Plus vám dají prostor ke kreativitě. Vaše domácnost bude díky moderním nebo retro zásuvkám a vypínačům dokonalá.

Na každé místo ten pravý vypínač i zásuvka

Rozmístění a typy zásuvek

V kuchyni, obýváku, pracovně nebo dětském pokoji oceníte větší počet zásuvek. Své uplatnění zde najdou spíše vícenásobné zásuvky. V koupelně sáhněte po zásuvkách s dostatečným ochranným krytím, abyste nebyli ohroženi úrazem elektrickým proudem. Velmi praktické jsou zásuvky, které je možné vypnout.

Podle typu spotřebiče, který chcete do sítě připojit, vybírejte zásuvky:

  • klasické jednoduché, dvojité nebo vícenásobné,
  • koncové,
  • telefonní,
  • průběžné,
  • počítačové,
  • datové,
  • USB,
  • reproduktorové
  • pro RTV a satelit a další.

Vzhled zásuvky volte nejlépe stejný, jako bude vzhled vypínačů v dané místnosti.

Druhy vypínačů a jejich funkce

Pomocí vypínačů ovládáte rozsvěcení světel. Moderní vypínače ale zvládnou i ovládání klimatizace, topení nebo dalších spotřebičů. Podle toho, k čemu má vypínač sloužit se volí typ vypínače:

Jednopólový spínač – slouží k rozsvícení jednoho konkrétního světla. Klapka vypínače je jednoduchá.

Vyzkoušejte: elegantní jednopólový vypínač PRÉMIUM MODERN který kombinuje elegantní tmavé dřevo na rámečku a metalickou pískově zbarvenou klapku.

Dvoupólový vypínač – nejčastěji se s ním setkáváte v obývácích v podobě lustrového vypínače nebo v koupelnách k rozsvícení světla u stropu a nad zrcadlem. Tento vypínač má dvě klapky, každá klapka rozsvítí jedno světlo nebo část lustru.

Vyzkoušejte: luxusní vypínač MAGIC se skleněným obvodovým rámečkem a elegantním chromovým vnitřním rámečkem. Barvu klapky i skleněného rámečku si lze zvolit podle vašich preferencí.

Schodišťový (střídavý) vypínač – jak už název vypovídá, jde o vypínač umisťovaný nejčastěji na chodby nebo schodiště, kde ze dvou míst lze ovládat jedno nebo více světel. Klapky vypínačů jsou jednoduché. Podobně funguje i dvojitý schodišťový (střídavý) vypínač, u kterého jsou klapky dělené.

Křížový vypínač – v tomto případě mohou tři i více vypínačů ovládat jedno světlo. Klapky bývají jednoduché.

Vyzkoušejte: moderní křížový vypínač OPÁL s chromovým rámečkem a černou klapkou bude luxusním doplňkem.

Tlačítkový vypínač – zmáčknutím tlačítka dojde ke spojení nebo rozpojení obvodu. Tímto způsobem lze zapínat i vypínat světla, ovládat domovní zvonek nebo ventilátory.

Vyzkoušejte: tlačítkový ovladač OPÁL v kombinaci tmavého dřevěného rámečku a pískové metalické klapky je vybaven pružinou a po zmáčknutí se vrátí do původní polohy.

Stmívač – jde o regulační vypínač, kterým ovládáte intenzitu světla či nastavení teploty.

Při instalaci zásuvek a vypínačů myslete především na bezpečnost. Podrobné schéma zapojení naleznete zde. Pro odborné zapojení si raději pozvěte zkušené elektrikáře. Vyhnete se tak nebezpečí úrazu a budete mít jistotu, že vše je zapojeno správně a nedojde k závadě vzniklé chybným připojením.

Tympol Plus s.r.o.

logo
Hnojník 408
739 53 Hnojník

telefon: 736 632 224
e-mail: info@tympolplus.cz

web: www.tympolplus.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: AXIS

První IP kamera slaví 25. výročí. Čím byla tak přelomová?

Tak jako byl prvním světovým, evropským a také českým „lidovým“ počítačem Sinclair ZX Spectrum, tak první světovou a evropskou IP kamerou byl AXIS NetEye 200. A právě tato kamera, která byla základním kamenem přechodu mezi CCTV (Closed-circuit television) a VSS (Video surveillance systems for use in security…

ČEZ: Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy

ČEZ: Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy

Každý druhý zákazník odcházející z režimu dodavatele poslední instance (DPI) využívá u společnosti ČEZ on-line podpis smlouvy na webu. Celkem 29 procent zákazníků, kteří využívají on-line formulář, je starších 70 let. Řekl to mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Celkem se ocitlo v režimu dodavatele poslední instance (DPI) na…

REKLAMA

REKLAMA