REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pálené střešní tašky mají budoucnost

Historie TONDACHU, největšího výrobce pálených střešních tašek v ČR, se začala psát před 140 lety v Gleinstättenu. Z hlíny se tady ručně vyráběly cihly a postupem času se výroba rozšířila o další produkt – střešní tašky. Zkušenosti nabyté za desítky let se dnes v TONDACHU transformují do dokonalých výrobků pro moderní střechy.

Základním pilířem nabídky TONDACHU jsou střešní tašky. Technologie a vstupní surovina jsou roky neměnné, vývojem prochází design tašek. Inovace neminuly ani tašky na pohled tradiční, které jsou vylepšeny o bezpečnější odvod vody drážkou nebo spolehlivější způsob kotvení. Jenže sebelepší krytina nezajistí dokonalé fungování celé střechy. Moderní střecha je věda a jejím nárokům vyhoví jen komplexní střešní systém.

Větrání je alfou a omegou

Nezbytnou podmínkou funkční střechy je větrání. Proto TONDACH nabízí širokou škálu doplňků, s jejichž pomocí lze správné větrání zajistit. Ke každé krytině existují větrací tašky, v některých případech dokonce speciální podhřebenové tašky pro liniové větrání. Mají velký větrací profil, přitom na střeše jsou téměř nepostřehnutelné. Vylepšení doznaly také hřebenové větrací pásy, které jsou z hliníku a jsou opatřené speciálním lepidlem WCS.

Doplňková hydroizolační vrstva

Za specifických klimatických podmínek může dojít k jevu, kdy na rubu střešních tašek kondenzuje vlhkost. Aby střechu neznehodnotila, v tom jí brání doplňková hydroizolační vrstva. Současně zamezuje nečistotám a prachu, aby vnikly hlouběji do střešní skladby. Opačným směrem ven fólie funguje jako paropropustná vrstva a umožňuje odvětrání vlhkosti. Také pro doplňkovou hydroizolační vrstvu má TONDACH v nabídce systémové řešení, optimálně sladěné s ostatními značkovými produkty.

Krytiny Tondach najdete v e-shopu PRO-DOMA.

Bez tepelné izolace se střecha neobejde

Nároky na tepelnou izolaci moderní střechy nejlépe splňuje nadkrokevní tepelná izolace bez tepelných mostů. TONDACH přišel s vlastním systémem iRoof, ve kterém jsou k dispozici tři unikátní skladby nadkrokevní tepelné izolace. Všechny splňují parametry pro pasivní domy a nabízejí řešení jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce.

Střecha jako nositelka technologií

Moderní střecha musí plnit mnoho úkolů jako prosvětlení, instalaci solárních a fotovoltaických systémů, odvětrání technologií v domě, instalaci antény apod. K tomu účelu slouží systémové doplňky TONDACH. Vytvářejí spolehlivé napojení na střešní krytinu a jsou s ní esteticky sladěné.

Bezpečnost je nutnost

Pro bezpečný přístup na střechu má TONDACH v nabídce různé prvky pochůzného systému, případně háky a příchytky pro upevnění jisticího postroje. Nechybí ani sněhové zachytávače v několika variantách, zajišťující bezpečnost okolí domu.

Za kvalitou výrobků i řešení šikmých střech si stojíme!

V TONDACHU stavíme na bohatých zkušenostech, které dál rozvíjí tým špičkových odborníků. Že našim řešením věříme a jsme si jisti kvalitou svých výrobků, dokazuje poskytovaná Záruka All Inclusive s rozšířenou délkou v trvání 33 let. Letošní novinkou je navíc 20letá záruka na nekeramický tuning, včetně tepelně izolačního systému iRoof.

V TONDACHU neděláme střechy na pár let – Tvoříme střechy pro budoucnost.

K nákupu akčních střešních krytin Tondach získáte v prodejnách PRO-DOMA dárek. Akční nabídka se týká pálené střešní krytiny Tondach 1/1 v povrchové úpravě engoba nebo glazura. Za každých 100 m2 střešní krytiny získáte jako dárek 5l soudek 12° piva AC/DC Beer. Pravidla akce na PRO-DOMA.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Skladby šikmých střech

Střechy starých domů skrývají prostor pro nové byty

Střechy starých domů skrývají prostor pro nové byty

Kde lze ve městě vzít další prostor pro nové byty? V každé metropoli bychom našli očividné rezervy: Mnohé domy jsou nevyužité, dožilé průmyslové areály (brownfieldy) chátrají a hledá se jejich nová funkce nebo čekají na své stržení. Potenciál však nabízí i stávající obývané domy. Stačí pohlédnout vzhůru. Dnes si na…

Kvalitní střešní krytinu znehodnotila banální chyba. Pokusy o opravu vše zhoršily

Kvalitní střešní krytinu znehodnotila banální chyba. Pokusy o opravu vše zhoršily

Střecha je věda. Lidé se často zajímají, jakou zvolit střešní krytinu na svůj rodinný dům, jaký druh, materiál, barvu... Mnohdy si však stavebníci neuvědomují, že střecha není jen krytina. Součástí střechy jsou i pojistné hydroizolační fólie, prvky oplechování, větrací mezery, tepelné izolace i nosné konstrukce. A to…

Střecha od stavební firmy se mu nelíbila. Pozval si znalce, ten objevil závažné chyby

Střecha od stavební firmy se mu nelíbila. Pozval si znalce, ten objevil závažné chyby

Pokud se rozhodnete přestavět či rekonstruovat střechu nad svým rodinným domem, důkladně si prověřte firmu, kterou na tuto práci pozvete. Především se poptejte a v reálu podívejte na jejich realizace. Důležitá je ale i projektová příprava – realizační projekt sestavený zkušeným projektantem, jelikož bez něho nelze…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA