REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nový pražský park u slepých ramen Vltavy

Čtvrť s názvem DOCK se staví v atraktivní lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic okolo dvou slepých ramen Vltavy. Kompletní dokončení je naplánováno na druhou polovinu roku 2022. Otevření přilehlého parku označují realizátoři jako důležitý mezník ve vývoji tohoto ojedinělého projektu.
Nový pražský park u slepých ramen Vltavy Foto: Crestyl

„Naši rozsáhlou čtvrť se nám podařilo již prakticky celou dokončit, chybí pouze poslední budova, která je ve výstavbě. Otevření parku je určitým mezníkem v budování celého místa, protože zpříjemní život jak zaměstnancům a obyvatelům areálu, tak lidem z okolí – celý areál včetně parku je totiž volně přístupný. Projekt ukázal, že místo spojující kanceláře s byty v bezprostředním okolí láká jak k bydlení, tak k práci, navíc celkovou unikátní atmosféru zde ještě podtrhuje velké množství zeleně a přilehlá řeka,“ uvedl Viktor Peška, obchodní ředitel společnosti Crestyl při příležitosti dokončení parku.

Rozsáhlý projekt DOCK se staví v několika etapách a po svém úplném dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Součástí kampusu je též privátní jachtařský klub s marinou, park, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady dosáhnou výše 7,5 miliardy korun. V současné době jsou již dokončeny kancelářské budovy DOCK IN ONE, DOCK IN TWO, DOCK IN THREE a DOCK IN FOUR, marina a všechny tři rezidenční komplexy DOCK Marina View, DOCK River Watch a DOCK Marina Boulevard.

Nový pražský park u slepých ramen Vltavy Foto: Crestyl

Parky jsou pro kvalitní bydlení důležité. Moderní technologie usnadňují bydlení

Město, které krášlí parky a protíná jej řeka, je krásné a zdravé. Vědí to architekti, urbanisté i v neposlední řadě i samotní návštěvníci a rezidenti. Projekt DOCK má všechny předpoklady, aby vysoké nároky na bydlení, podnikání a relaxaci splnil. Rozsáhlý park přístupný veřejnosti je již dokončený, nabízí na ploše jednoho hektaru jak odpočinek v bujaré zeleni, tak i možnost bohatého sportovního vyžití. Realizátoři slibují, že v nejbližší době budou v sousedství parku instalovány též nabíjecí stanice pro elektromobily. V provozu jsou již takzvané chytré lavičky osazené solárními panely zajišťující bezkontaktní dobíjení mobilních telefonů a dalšího příslušenství.

Pro zpříjemnění chvil strávených v parku slouží okrasné jezírko včetně mlhoviště, které obzvlášť v parných měsících zajistí osvěžující závoj vody a vytvoří příjemné klima. Park je vybaven technologiemi pro zajištění potřebných přívodů elektřiny či vody při konání trhů nebo komunitně koncipovaných kulturních i sportovních akcí, které by měly v budoucnu zpestřit pobyt v celém areálu. Sportovci jistě ocení speciální běžeckou tartanovou dráhu, která se v následujících měsících napojí na okolní městské cyklostezky vedoucí do centra a do Troje. Přímo v parku je tato dráha doplněna o měřič rychlosti při běhu. Přijďte se podívat, návštěva jistě stojí za to.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Výstavba a rozvoj měst a obcí

Foto: NPÚ, Toulcův dvůr a Institut pro památky a kulturu

Venkovská architektura v Toulcově dvoře

Každoročně připravuje Národní památkový ústav (NPÚ) ve spolupráci s dalšími organizacemi celostátní odborný seminář zaměřený na problematiku poznání, ochrany a obnovy lidového stavitelství a vesnických sídel. Jedná se už o 28. ročník, který se tentokrát uskuteční v Praze v Toulcově dvoře 2. a 3. září.

Zdroj: AdobeStock - leungchopan

Města mají své mikrobiální otisky. Lze podle nich poznat, kudy jste cestovali

Přijíždíte z dovolené v Aténách anebo jste pobývali na pracovní cestě v Tokiu? Pravdu se může vyšetřující policista anebo vaše manželka dozvědět z vašeho pasu, ale k poznání pravdy vedou i diskrétnější cesty. Každé město na zemi totiž hostí do jisté míry unikátní mikroflóru. A její složení, typické pro danou oblast,…

Zdroj: Máme vybráno

Soutěž na podporu památkových objektů. Máme vybráno

Svým zaměřením je soutěž nazvaná Máme vybráno ojedinělá. Cílí na všechny milovníky památek, podporuje rekonstrukce významných sídel i drobných stavení. Za dobu svého trvání si našla svůj okruh věrných a pomohla celé řadě historických staveb. Letošní ročník právě probíhá, podpořit své favority můžete do 20. června.

REKLAMA