Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Budoucí akvizice první fáze Vysočanského mlýna v Praze Vysočanech

MINT I. rezidenční podfond SICAV podepsal akviziční dohodu na první etapu Vysočanského mlýna se společností Metrostav Development a.s., v rámci které MINT získá do svého portfolia přes 200 nových bytů k pronájmu v nově vznikajícím komplexu Vysočanského mlýna v areálu bývalých pekáren Odkolek.
200 nových bytů k pronájmu v nově vznikajícím komplexu Vysočanského mlýna v areálu bývalých pekáren Odkolek, Foto: Metrostav Development
200 nových bytů k pronájmu v nově vznikajícím komplexu Vysočanského mlýna v areálu bývalých pekáren Odkolek, Foto: Metrostav Development

„Pro náš MINT I. rezidenční podfond SICAV se jedná o důležitou transakci, která podtrhuje jasnou strategii fondu – poskytovat kvalitní a moderní nájemní bydlení s vysokým standardem v atraktivních lokalitách. I proto jsme rádi, že první obchod v Praze uzavíráme s tak významným a renomovaným developerem jako je Metrostav Development,“ říká Radim Bajgar, partner v nemovitostní skupině Mint Investments. „Jedná se o první krok k dlouholetému partnerství a to nejen při samotné výstavbě nemovitostí, ale také pro následnou spolupráci při provozování výjimečného komplexu Vysočanského mlýna, který se stane mimořádným místem pro život s jedinečnou kombinací špičkové rezidenční architektury, doplňkových komerčních funkcí a moderního umění. To vše v atmosféře bývalého industriálního areálu pekáren Odkolek,“ dodává Bajgar.

„Prodej celé první etapy ještě před zahájením samotné výstavby vnímám jako potvrzení našich schopností generovat investorsky mimořádně atraktivní developerské projekty. Projekt Vysočanský mlýn velice citlivě naváže na industriální minulost lokality, přičemž vytvoří plnohodnotnou rezidenční čtvrť,“ říká Petr Štyler, ředitel developmentu společnosti Metrostav Development. „Naším cílem je vytvářet moderní město. Proto se v naší společnosti chováme mimořádně nejen ke zvolené lokalitě, ale i k jejímu veřejného prostoru. A jak je vidět, vybraní investoři to chápou a umějí ocenit,“ dodává.

Na složité transakci se za stranu Mintu podíleli poradci bpv Braun Partners, Project Management Service, EY a Svoboda&Williams. Ze strany Metrostav Development pak poradenské společnosti BNT a KPMG.

Hodnotu transakce si společnosti nepřejí zveřejňovat.

Komplex Vysočanský mlýn

Vysočanský mlýn je nově vznikající komplex v areálu bývalých pekáren Odkolek. V rámci tří etap vznikne poutavá kombinace rezidenčních budov a komerčních funkcí, které budou doplněny o umělecká díla. Cílem revitalizace je využít potenciál území, navázat na industriální minulost místa a do areálu znovu vnést život a otevřít ho veřejnosti. V rámci první etapy vzniknou 4 objekty nabízející téměř 12 000 m2 bytových ploch. Na první etapu naváže v příštím roce i druhá etapa, která bude nabídnuta veřejnosti.

Bývalý Freyův cukrovar byl založen v roce 1835 jako první průmyslový podnik Vysočan. Sousední Pekárny Odkolek zde byly postaveny až o téměř 80 let později, tedy v době, kdy byla výroba v cukrovaru ukončena. Po 2. světové válce se areál bývalého Freyova cukrovaru stal součástí pekáren. Ty v té době byly jednou z největších firem svého druhu. Dnes jsou však oba areály rozsáhlými, veřejnosti nepřístupnými brownfieldy a chátrají. Společnost Metrostav Development, a. s. v současné době připravuje projekt revitalizace tohoto území. Cílem revitalizace je využít potenciál území, navázat na industriální minulost místa a do areálu znovu vnést život a otevřít ho veřejnosti.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Reality

Foto: ČVUT Praha

Robotické drony mapují památkové objekty

Skupina Multirobotických systémů Fakulty elektrotechnické ČVUT a Národního památkového ústavu rozvíjí projekt, jehož cílem je vyvinout metodologii pro bezpečné použití bezpilotních helikoptér při mapování interiérů a exteriérů historických objektů v místech, kde nelze použít konvenční technologie.

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Počet zahájených staveb bytů v ČR do konce srpna vzrostl o polovinu

Stavební firmy v Česku zahájily letos do konce srpna stavbu 10.277 nových bytů v bytových domech, meziročně o polovinu více. Tempo růstu se zvýšilo z 37,2 procenta na konci července. Nejvíc jich bylo v Praze, kde do konce srpna jejich počet vzrostl o 61 procent na 4295. Počet zahájených staveb rodinných domů v ČR…

Zákon, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

První majitel bytu pro Airbnb v Praze dostal pokutu za porušení předpisů

Pražské úřady uložily pokutu 20.000 korun prvnímu majiteli bytu za porušování stavebních předpisů při krátkodobém ubytování hostů přes platformu Airbnb. Novinářům to dnes řekla radní Prahy pro bydlení Hana Marvanová (za STAN). Podle názoru vedení města musí byty využívané tímto způsobem dodržovat stejná pravidla jako…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA