REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Instalace propustných AS-TTE ROŠTů u rodinného domu svépomocí

Mnohostrannost využití zasakovacích AS-TTE ROŠTů vidíme na různých příkladech z praxe. Hezkou ukázkou je využití roštů na vjezdu u rodinného domu.

Zasakovací AS-TTE ROŠTy vám zajistí nejen propustný zpevněný povrch, ale jejich použitím je možné zabezpečit jak dopravní funkci, tak i potřebný komfort pro uživatele a zároveň zachovat i původní odtokové poměry, a to jak u rozsáhlých parkovacích ploch, tak i v případě odstavných ploch u domů. Velké plus je, že i v dnešní době, kdy se zdražují veškeré vstupní materiály, si AS-TTE ROŠTy drží stále svoji cenu.

Dalším ukázkovým příkladem využití AS-TTE ROŠTů je nový vjezd do rodinného domu a parkovací stání. Instalaci roštů zvládl majitel domu svépomocí.

„Pro AS-TTE rošty jsem se rozhodl z důvodu potřeby zkombinovat zatravněné parkovací stání a mít zadlážděný vjezd do domu. Po předchozích špatných zkušenostech se zatravňovací betonovou dlažbou – sedání a neudržitelnost rovinatosti, jsem hledal řešení, které by do sebe zapadalo ideálně jako plovoucí podlaha v domě. Provázanost a velká plocha jednotlivých AS-TTE roštů mě přesvědčila, že by se zatížení mělo dobře roznášet do plochy a mělo se tak jednat o spolehlivé řešení. Pokládka byla velmi jednoduchá a rychlá, po zhutnění podkladu a stažení horní jemné vrstvy štěrku do potřebných spádů to zvládla i moje žena, já jen dořezával na stolní pile rošty, které šly v úhlu s místní komunikací a na poloviny pro provázání. Plochu přibližně 55 m2 jsme zvládli během jednoho dne,“ říká majitel nemovitosti.

ASIO

logo
Kšírova 552/45
619 00 Brno

telefon: 548 428 111
e-mail: asio@asio.cz

web: www.asio.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

Recyklace a využití šedých vod v rodinném domě

Jednou z možností, jak uspořit pitnou vodu, je recyklace použité vody. Zajímavou a realizovatelnou aplikací této myšlenky je recyklace šedých vod v rodinných domech. Šedá voda je odpadní voda, která odtéká z koupelen, popř. z kuchyní, a která neobsahuje fekálie a moč. Standardní čtyřčlenná rodina zpravidla…

Zasakovací rošty pro zpevněné povrchy AS-TTE ROŠT Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

Chytrý strom AS-POUSTR jako prvek modrozelené infrastruktury

Popínavé uliční stromy AS-POUSTRy, tzv. chytré stromy, jsou tvořeny pevnou ocelovou konstrukcí (primárně nerezová ocel), která slouží jako nosný prvek popínavých rostlin. Nespornou výhodou popínavých rostlin je jejich daleko nižší požadavek na kořenový prostor a nenáročnost údržby.

Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

S čističkami až ke hřebenům Alp

Z náhorní planiny v rakouských Alpách startuje vrtulník. Míří k odlehlé vysokohorské chatě v nadmořské výšce téměř 2500 metrů, ke které už žádná silnice nevede.

Zdroj: ASIO NEW, spol. s r.o.

Strom AS-POUSTR jako přírodní útvar

To, že AS-POUSTR vychází z přírody a snaží se jí co nejvíce přizpůsobit, můžeme zdokumentovat přímo snímky z přírody. Příroda si v době, kdy stromy nemají listí, také pomáhá a zeleň řeší popínavkami.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA