Celkově už na standardní produkty ČEZ Prodej z režimu DPI přešlo zhruba 180.000 odběratelů, další desítky tisíc odešly k jiným dodavatelům. Více než 50.000 zákazníků získal ČEZ od dodavatelů poslední instance u plynu. On-line formulář mohou zájemci, kteří skončili v režimu DPI, použít pro převod elektřiny i plynu z celého území ČR, nemusí tak být pouze na distribučním území ČEZ.
"Aktuální situace na trhu s energiemi opět jednoznačně ukázala přednosti on-line obsluhy. Těší nás, že věkové a generační bariéry přitom přestávají hrát roli. Zákazníkům v DPI od samého začátku doporučujeme možnost sjednání smlouvy přímo na našem webovém formuláři, je to zdaleka nejoblíbenější a také nejrychlejší způsob," řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec. Každý den touto cestou opustí režim DPI více než 3000 lidí.
Novou smlouvu jde on-line uzavřít za tři minuty. Všechny údaje lze vyplnit online z pohodlí domova a ČEZ Prodej pak zákazníka do 15 pracovních dnů převede z DPI na produkt, který si vybral. Jen zhruba desetina zákazníků, kteří vyplnili formulář, je do věku 40 let. To odpovídá i tomu, že mladší zákazníci bývají spíš v nájmu a energie bývají psané více na majitele nemovitostí.
Lidé do 50 let tvoří u on-line formuláře 30 procent zákazníků, 11 procent z toho jsou lidé do 40 let. Zákazníci ve věku od 50 do 69 let tvoří 41 procent. Nad 70 let je 29 procent zákazníků, z toho osm procent nad 80 let.
Po ukončení činnosti Bohemia Energy dodavatelé poslední instance lidem vyměřili několikanásobně vyšší zálohy, než dosud platili. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Energetický regulační úřad se začátkem listopadu s dodavateli poslední instance dohodly na snížení záloh za energie pro klienty v režimu DPI v listopadu a prosinci o 50 procent, respektive 40 procent z vyměřené částky. Zálohy snížil i ČEZ, průměrná záloha na nejběžnějších sazbách jako D02 byla stanovena v režimu DPI původně na 1700 korun. Tomu by v listopadu odpovídalo 850 korun a v prosinci zhruba 1000 korun.
Sdílet / hodnotit tento článek