REKLAMA
Témata Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

Evropský lídr v oblasti minerálních izolací URSA nově součástí světového výrobce stavebních materiálů Etex

Jakožto evropský lídr v oblasti extrudovaného polystyrenu (XPS) a jeden ze tří hlavních výrobců skleněné minerální vlny nabízí společnost URSA širokou škálu izolačních aplikací pro obvodové pláště budov i vnitřní příčky a stropy.
Zdroj: URSA
Zdroj: URSA

Klimatické změny, nedostatek zdrojů, stárnoucí infrastruktura a nedostupnost bydlení jsou všudypřítomnými problémy Evropy i celé planety. Čísla vypovídají o tom, že na budovy připadá 40 % spotřeby energie v EU, z čehož se dvě třetiny vynakládají na vytápění a chlazení. EU se chce stát globálním lídrem v oblasti životního prostředí, a proto v prosinci 2019 představila Zelenou dohodu. Izolační materiály jsou klíčovým prvkem pro dosažení významných úspor energie a výrazného snížení emisí CO2. Nízkou energetickou účinnost vykazuje 75 % budov v Evropě. Vzhledem k tomu, že 85 až 95 % dnešních budov bude v provozu i v roce 2050, jsou tedy renovace klíčové. Očekává se, že v příštích 10 letech se objem renovací v Evropě zdvojnásobí a do roku 2030 bude renovováno 35 milionů budov.

Díky akvizici tak získává společnost Etex portfolio produktů, které významným způsobem snižuje energetickou náročnost budov. Izolační materiály značky URSA disponují vysokou kvalitou, trvanlivostí a minimálními nároky na údržbu. Při jejich výrobě jsou z více než 90 % využity recyklované materiály.

Společnost URSA bude fungovat jako samostatná divize pod přímým vedením generálního ředitele společnosti Etex Bernarda Delvauxe. „Akvizice společnosti URSA potvrzuje posun portfolia, který společnost Etex před několika lety zahájila s cílem stát se světovým lídrem v oblasti suché výstavby a lehkých stavebních konstrukcí. Tato akvizice je pro společnost Etex strategicky výhodná, protože kombinuje novou růstovou platformu se silným zaměřením na udržitelnost. Kvalita vedení společnosti URSA i její zdravý obchodní model na mne udělaly velký dojem. Těším se, až ve společnosti Etex přivítáme nové kolegy a společně se vydáme na cestu k prosperitě," říká Bernard Delvaux, generální ředitel společnosti Etex. Společnost Etex byla založena v roce 1905 a sídlí v belgickém Zaventemu. Je to rodinná společnost s více než 11 tisíci zaměstnanci po celém světě. Provozuje více než 110 výrobních závodů ve 42 zemích a v roce 2020 dosáhla tržeb ve výši 2,6 miliardy eur a zisku na bázi REBITDA ve výši 484 milionů eur.

URSA – Evropský lídr v izolacích ze skleněné minerální vlny a XPS s více než 70 lety zkušeností a silnou značkou

Jakožto evropský lídr v oblasti extrudovaného polystyrenu (XPS) a jeden ze tří hlavních výrobců skleněné minerální vlny nabízí společnost URSA širokou škálu izolačních aplikací pro obvodové pláště budov i vnitřní příčky a stropy. Stejně jako Etex nabízí URSA udržitelnost a uživatelský komfort, pro které jsou její výrobky vyhledávány zákazníky po celém světě. Společnost URSA začala svůj příběh psát v roce 1949 jako malý rodinný podnik, ale od té doby se vyvinula ve významného mezinárodního hráče ve svém oboru. V roce 2017 ji koupila společnost Xella Group.

Společnost URSA působí ve více než 20 zemích Evropy, mimo jiné ve Francii, Německu, Španělsku, Polsku a Rusku. Provozuje 13 výrobních závodů a obchodní aktivity realizuje ve většině zemí, kde již Etex působí prostřednictvím svých dalších divizí. Sídlí v Madridu a disponuje spolehlivým dodavatelským řetězcem v Evropě. S týmem čítajícím přes 1 700 zaměstnanců dosahuje tržeb ve výši přibližně 500 milionů eur.

Zdroj: URSAZdroj: URSA

„Společnost URSA našla ve společnosti Etex ideálního partnera pro budování udržitelnosti a blízkosti k zákazníkům. Těšíme se na další rozvoj strategie společnosti Etex, na setkání s novými kolegy a na společný rozvoj trhu lehkých a modulárních staveb. Jsem vděčný za to, že nám společnost Xella v uplynulých čtyřech letech umožnila posílit platformu, kterou nyní díky společnosti Etex rozšíříme,“ dodává Jochen Friedrichs, generální ředitel společnosti URSA.

Více informací naleznete na www.ursa.cz.

URSA CZ s.r.o.

logo
Pražská 810/16
102 21 Praha 10

telefon: 281 017 374
e-mail: ursa.cz@ursa.com

web: www.ursa.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: Heluz

HELUZ opět vyhlásil soutěž o nejlepší fotku stínu

Společnost HELUZ opět vyhlásila ke Dni stínicí techniky (16. května) soutěž „Vyfoť stín“, tentokrát o zahradní ohniště Fieldmann FZG 1020. Své fotky můžete až do 10. června 2022 posílat přes soutěžní formulář.

Ilustrační obrázek - stavba, Zdroj: fotolia

Stavební výroba v Česku v březnu zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta

Stavební výroba v Česku v březnu zpomalila meziroční růst na 8,2 procenta z únorových 18,9 procenta. Pozemní stavitelství, což je stavba bytových i nebytových budov, se v březnu meziročně zvýšilo o 6,2 procenta a inženýrské stavitelství, tedy stavby cest nebo telekomunikačních a energetických sítí, o 14,7 procenta.…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA