U předsazených fasád je dešťové odpadní potrubí běžně vedeno mezi konstrukcí stěny a předsazenou fasádou. Zde není možné použít běžný lapač střešních splavenin, protože by nebylo možné otevřít čisticí víčko a protože trubky a tvarovky dešťového odpadního potrubí musejí být navzájem pevně a těsně spojeny pomocí hrdel s těsnicími kroužky a samozřejmě taky těsně napojeny na lapač střešních splavenin.
Pro vedení dešťových potrubí v předsazených (zateplených) fasádách jsme vyvinuli lapač splavenin s boční přípojkou s hrdlem DN110. Hlavním benefitem tohoto řešení je těsný spoj dešťových potrubí do lapače splavenin.
S novým lapačem pro vedení dešťového potrubí v předsazených (zateplených) fasádách končí provlhání fasád a je možné se vyhnout základovým patkám sloupů.
Lapač je lehký, protože je vyroben z plastu, robustní, díky osvědčenému výztužnému žebrování a praktický při montáži díky integrovanému otočnému a kulovému kloubu. Proto se stal tento lapač střešních splavenin již neodmyslitelnou součástí prakticky každé kvalitní stavby.
Řešení pro památkové objekty a fasádní chodníky
V obou variantách HL600NG a HL600NGHO jsou v nabídce i lapače splavenin s litinovými pohledovými díly. Použití je možné u památkově chráněných objektů a v historických částech měst.
Pro individuální požadavky investorů přibyl v programu rámeček HL601i, který lze využít pro HL600N i HL600NHO a to vložením zámkové dlažby popř. vsypem kameniva ve fasádních chodnících.
Co přinesla inovace?
To podstatné, co se změnilo s novinkami: zvýšili jsme kapacitu průtoku na 11 l/s; upravili odtokové potrubí na DN125/110; utěsnili jsme čisticí víko i zápachovou klapku, takže se plyny z kanalizace v případě připojení na jednotnou síť nevracejí a nezapáchají; upravili jsme způsob napojení dešťových odpadních potrubí přesuvnými excentrickými tvarovkami pro potrubí ø 80, 100 a 120 mm (možnost napojení i dešťových odpadních potrubí DN125 i DN160).
Sdílet / hodnotit tento článek