Pokud vezeme v potaz současnou situaci a neustále se zvyšující ceny energií, je na místě s nimi šetřit co nejvíce. U větracích systémů je možné osadit čidla, která budou řídit výkon větrání podlekvality vzduchu v interiéru. Řízená regulace intenzity větrání pomáhá snižovat spotřebu elektřiny, ale i výrazně zvyšuje kvalitu a komfort vnitřního prostředí.
Také samozřejmě šetří samotný větrací systém, který má sice dlouhou, ale ne nekonečnou životnost a hlavně šetří filtry, které také nejsou levné.
Dalším negativním faktorem je „přílišné větrání“ a tím způsobené vysušování vzduchu (hlavně v zimě), což není dobré jak pro naše sliznice-zdraví, tak třeba i pro nábytek. A navíc se jednodušeji vypařují těkavé organické látky z různého vybavení, nábytku, podlah, nátěrů a podobně…
Díky řízení čidly kvality vzduchu běží ventilace jen tehdy, když je to opravdu třeba – když je vzduch znečištěný. Poradí si třeba i s nečekanou návštěvou nebo poradou.
Ventilace podle časového programu?
Ventilace je občas řízená podle časového režimu. Ovšem v takové situaci se často stává, že se vnitřní situace velmi rychle změní a výkon ventilace neodpovídá aktuálním potřebám. V které domácnosti, firmě nebo jakémkoliv jiném vnitřním prostředí, kde často pobývají lidé, je vše den za dnem stále stejné a program se nemění? Na otázku si můžete odpovědět sami…
Rodinná oslava, nečekaná (nebo i čekaná) návštěva, náhlá porada, změna programu, velké vaření a pečení, odjezd na dovolenou, nový přírůstek do rodiny, atd…
A pro podobné situace se skvěle hodí čidlo s nejnovější vychytávkou – BOOST tlačítkem, tlačítkem pro okamžité vyvětrání, které je vestavěná přímo do čidla.
Ještě jsme vás nepřesvědčili?
Proč je řízené větrání to nejlepší řešení? Třeba proto, že trvale udržuje komfort ve vnitřním prostředí a přispívá tak ke zdraví a pohodě lidí, kteří tam často tráví velkou část dne.
Navíc se o větrání není potřeba nijak starat, vše běží přesně podle aktuální potřeby a ještě se šetří.
Díky čidlům kvality vzduchu také jednoduše zjistíte, zda je ventilační systém správně nastavený, zda „stíhá“ a odpovídajícím způsobem reaguje na výstupní signál z čidla. Čidla také cítí látky, které jsou pro nás velmi často škodlivé, ovšem my je necítíme.
Optimální chod větrací jednotky je důležitý pro zdraví a spokojenost lidí, kteří dané prostory využívají nebo tam přímo bydlí.
Sdílet / hodnotit tento článek