Konference Požární bezpečnost staveb pod hlavičkou portálu TZB-info se přestěhovala z letňanského výstaviště. Sedmý ročník se koná 21. září ve Velkém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí 1. Svou účast potvrdili významní architekti, autoři rekonstrukcí ikonických pražských památek. Na konferenci opět vystoupí architekt Jakub Masák (Masák & Partner – architektonický atelier) tentokrát s přednáškou o Státní opeře, která se po kompletní rekonstrukci otevřela na začátku roku 2020. Architekt Vladimír Thiele (SGL Projekt) bude prezentovat právě probíhající dostavbu a rekonstrukci Průmyslového paláce, jehož levé křídlo vyhořelo v roce 2008.
Průmyslový palác, foto: redakce
Diskutovat na konferenci budeme bezpečnost bateriových úložišť a fotovoltaiky v budovách a také parkování elektromobilů v podzemních garážích. Z hlediska požární bezpečnosti se jedná o jedno z nejaktuálnějších témat. Pozvání přijali plk. Ing. Petr Ošlejšek, Ph.D., náměstek GŘ HZS ČR pro IZS a operační řízení, doc. Ing. Vladimír Mózer, PhD., z Fakulty stavební, ČVUT v Praze, a Ing. Pavel Hrzina, Ph.D., z Fakulty elektrotechnické, ČVUT v Praze.
Kompletní program naleznete zde:
8:30–9:00 | Registrace |
9:00–9:10 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Bc. František Kregl, prezident PKPO, Ing. Petr Bohuslávek Zahájení |
BLOK 1 9:10–11:10 |
Ing. arch. Jakub Masák, Masák & Partner – architektonický atelier Rekonstrukce budovy Státní opery v Praze, požárně bezpečnostní řešení Ing. Marek Pokorný, Ph.D., Fakulta stavební, ČVUT v Praze ETICS, dřevěné konstrukce, skládané fasády a lehké střešní pláště aktuálně s ohledem na PBS Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl Stanovení požární odolnosti zdiva z cihel se zakomponováním polymerních materiálů Panelová diskuse, odpovědi na dotazy, za účasti partnerů konference Heluz a Isover |
11:10–11:40 | Přestávka |
BLOK 2 11:40–13:40 |
plk. Ing. Petr Ošlejšek, Ph.D., Náměstek GŘ HZS ČR pro IZS a operační řízení Zásahy hasičů při mimořádných událostech na zařízeních s akumulátorovými úložišti a FVZ Ing. Pavel Hrzina, Ph.D., Fakulta elektrotechnická, ČVUT v Praze Analýza rizik FV systémů, bateriových úložišť a elektromobilů doc. Ing. Vladimír Mózer, PhD., Fakulta stavební, ČVUT v Praze Požární bezpečnost FV systémů, bateriových úložišť a elektromobilů Panelová diskuse, odpovědi na dotazy |
13:40–14:00 | Přestávka |
BLOK 3 14:00–15:20 |
doc. Ing. Martin Saska, Ph.D., Fakulta elektrotechnická, ČVUT Autonomní létající robotický dron pro hašení bytů ve výškových budovách vrháním hasicích kapslí Ing. arch. Vladimír Thiele, SGL Projekt Rekonstrukce Průmyslového paláce a obnova jeho vyhořelého křídla, požárně bezpečnostní řešení Panelová diskuse, odpovědi na dotazy |
Pro obor požární bezpečnosti staveb jsou zásadními tématy fasádní systémy (kontaktní, větrané, skládané), možnosti širšího využití dřeva ve stavebnictví, lehké střešní pláště na trapézovém plechu. UCEEB ČVUT v Praze začíná pracovat na víceletém projektu pro podporu technické normalizace v ČR. Přednáška Ing. Marka Pokorného, Ph.D., koncepčně představí záměry jednotlivých témat.
Doc. Ing. Martin Saska, Ph.D., z Fakulty elektrotechnické, ČVUT v Praze představí autonomní létající robotický dron pro hašení bytů ve výškových budovách vrháním hasicích kapslí. Dr. Saska působí jako vědecký pracovník na katedře Kybernetiky FEL ČVUT, kde založil a vede skupinu Multi-robotické systémy.
Příspěvek Ing. Pavla Heinricha ze společnosti HELUZ cihlářský průmysl bude zaměřený na postup stanovení požární odolnosti zdiva z cihel, ve kterém jsou zakomponovány polymerní materiály v podobě moderních zdicích malt. Téma bude doplněno i o požární odolnost zdiva z cihel vyplněných expandovaným polystyrenem. Autor vysvětlí přístup určení požární odolnosti dle ČSN EN 1996-1-2 a ČSN 73 0810.
Přednášející i pořadatelé se na Vás opět těší. Na konferenci Požární bezpečnost staveb 2022 se můžete přihlásit zde.
Sdílet / hodnotit tento článek