Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vše, co potřebujete vědět o stavbě přístřešku na dvě auta

Přístřešek na auto je skvělý a levný způsob, jak ochránit svůj vůz před rozmary počasí bez nutnosti stavby garáže. Pokud máte dvě auta, jednoduše zvolte dvojitý přístřešek.
Zdroj: SUNSYSTEM, s.r.o.
Zdroj: SUNSYSTEM, s.r.o.

Ve srovnání s garáží přináší přístřešek pro dvě auta hned několik výhod. Zejména jde o levnější a stavebně méně náročné řešení. Jistě vás také potěší, že na přístřešek pravděpodobně nebudete potřebovat stavební povolení. Podle nového stavebního zákona, který nabude účinnosti 1. července 2023, na přístřešek na auto nepotřebujete povolení při splnění těchto podmínek:

  • Přístřešek na auto stojí minimálně 2 metry od sousedních pozemků,
  • zastavěná plocha není větší než 40 m²,
  • výška přístřešku je do 5 metrů.

Podle čeho vybrat kryté stání pro dvě auta?

Velikost: Pro dvě auta budete potřebovat přístřešek s rozměry 5500 x 5000 mm. Výška by se měla pohybovat v rozmezí 2500-3000 mm.

Design a materiál: Ideálním materiálem pergoly na 2 auta je hliník, který je odolný a zcela bezúdržbový. Navíc je k dispozici v nepřeberném množství barev, povrchových úprav a dekorů, takže jej můžete jednoduše sladit s designem vašeho domu.

Střecha: Střechu zvolte nejlépe polykarbonátovou s UV ochranou. Samozřejmostí by měl být integrovaný okap a dostatečná nosnost střechy, která by měla zvládnout i velké zatížení sněhem.

Kotvení: Garážový přístřešek může být samostatně stojící, nebo kotvený k fasádě domu. Dodatečné kotvení ale není vždy možné, zejména pokud máte zateplenou fasádu. Na kotvení tedy myslete při samotné stavbě domu nebo zvolte samonosnou konstrukci.

SUNSYSTEM, s.r.o.

logo
Ostrožská 220
698 01 Veselí nad Moravou

telefon: 518 324 833
zelená linka: 800 150 180
e-mail: poptavka@sunsystem.cz

web: www.sunsystem.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: SUNSYSTEM, s.r.o.

Jak vybrat vjezdovou bránu

Vjezdové brány jsou důležitou součástí všech rodinných domů. Společně s plotem a brankou vytyčují hranice pozemku a chrání váš majetek i soukromí. Jak vjezdová vrata vybrat?