REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Přeměna brownfieldu v Úvalech - místo parketárny je truhlářství

Nové prostory firmy eTruhlarna jsou dalším krokem v expanzi společnosti. Projekt přeměny nevábných zákoutí brownfieldu, kde v minulosti byla známá výrobna parket, odstartoval v roce 2018. Stavět se začalo v roce 2020 a hotovo bylo v závěru loňského roku.
Zdroj: etruhlarna.cz
Zdroj: etruhlarna.cz

Úvaly u Prahy se mohou chlubit novou podnikatelskou aktivitou, která voní dvojím způsobem – jednak novotou a jednak dřevem. Před pár týdny tu totiž byla otevřena nová provozovna známé truhlárny. Její vznik významným způsobem podpořila dotace z fondů Evropské unie.

Zakázek přibývalo a původní provozovna v nedaleké Uhříněvsi byla nedostačující

„My jsme oba Úvaláci a patrioti, známe to tu. Dříve zde stála továrna, která chátrala, byl to vlastně vybydlený objekt. Hledali jsme vhodné prostory a věřili, že peníze brzy vyděláme, ale na novou provozovnu jsme neměli. Tento brownfield byl přímo v Úvalech, a nám se podařilo navázat kontakt s majitelem, který sídlil ve Švýcarsku. Výsledkem jednání bylo, že jsme areál koupili a začali řešit, co s ním,“ popisuje historii Karel Kašička, jeden z majitelů.

Historie eTruhlárny je sedmnáct let stará. „První naše prostory, asi dvě stě metrů čtverečních, byly v Kutnohorské ulici v Uhříněvsi. Za tři roky jsme se stěhovali do většího do Pitkovic, tam to bylo sedm set metrů čtverečních. V roce 2013 přišlo další stěhování. Opět do Uhříněvsi, kde máme stále ještě sídlo, to bylo přes tisíc metrů čtverečních. No a teď jsme tady v Úvalech – máme tři a půl tisíce čtverečních metrů plochy, vyhovující a reprezentativní prostory. Teď se musíme snažit, abychom všechno doplatili,“ říká Zdeněk Lanc, říká druhý z majitelů.

Nový areál v Úvalech u Prahy s dotační podporou

V novém objektu vyrostly moderní reprezentativní prostory, které jsou pro zaměstnance i zákazníky velice příjemné. V areálu jsou nejen výrobní, ale i kancelářské a skladové místnosti.

Celý projekt stál téměř 67 milionů korun. Evropská unie přispěla v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 30 miliony korun. Zbytek zaplatili majitelé ze svého, vzali si také úvěr.

30 zaměstnanců a zajímavé zakázky

„Na dílně je dvacet lidí, ostatní montují zakázky u zákazníků a další sedí v kanceláři a starají se o chod firmy. Základ tvoří truhláři. Těch je, jako ve všech řemeslných profesích, nedostatek. Máme štěstí, že se k nám truhláři hlásí. Řekl bych, že máme opravdu kvalitní řemeslníky,“ vysvětluje Zdeněk Lanc.

Společnost eTruhlárna zastupuje na českém trhu německou firmu Knauf Design ze skupiny Knauf Group, jež je předním světovým výrobcem stavebních materiálů. „S výrobky této firmy jsme nyní schopni realizovat interiérové řešení administrativních i veřejných prostor v jakémkoli designu, které navíc splňuje veškeré normy EU,“ podotýká Karel Kašička. Zastupují i portugalskou firmu Muratto, která nabízí obkladové materiály z přírodního korku.
V referencích na jejich webu jsou desítky společností, z těch méně tradičních např.  Radiocafé v historické budově Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici v Praze, interiéry TV Prima,  koncertní hala pro ústředí Armády ČR v pražských Dejvicích, zakázka pro pražskou zoologickou zahradu, ale třeba i kabiny pro fotbalovou Spartu. Zajímavé zadání bylo i z muzea v Terezíně.

Zdroj: https://www.dotaceeu.cz/cs/statistiky-a-analyzy/mapa-projektu/projekty/01-operacni-program-podnikani-a-inovace-pro-konkur/01-2-rozvoj-podnikani-a-konkurenceschopnosti-malyc/rekonstrukce-objektu-parketarna-uvaly

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura