Nyní jsou dózy k dostání s větším obsahem materiálu, což umožňuje kromě snížení množství odpadu také významně zefektivnit využití materiálu. V nové dóze vystačí lepidlo na zdění minimálně na 6 m2.
Technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix je již několik let zavedeným způsobem výstavby nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. V dnešní době se realizuje na zdicí pěnu celá polovina staveb z broušených cihel, jelikož tato jednosložková pěna má ve srovnání s tenkovrstvou maltou celou řadu výhod. Její použití je velmi jednoduché a dá se s ní zdít i při teplotách pod bodem mrazu, a to až do −5 stupňů. Po 20 minutách na vzduchu tvrdne natolik, že spoje již dosahují velké pevnosti. Použití pěny tak šetří nejen čas, ale i náklady na hrubou stavbu, jelikož k jejímu použití nepotřebujete přívod vody a elektřiny, ale ani přidavače, míchačku či stavební rozvaděč. Práce je ve srovnání s přípravou klasické malty až 2krát rychlejší.
Zdicí pěna Porotherm Dryfix se hodí pro všechny tloušťky zdiva, a proto ji lze použít na obvodové i vnitřní stěny. Pěna Porotherm Dryfix je určena k lepení broušených cihel Porotherm Profi a pěna Dryfix extra si poradí s jednovrstvým zdivem Porotherm T Profi.
„Zdicí pěna se donedávna dodávala v dózách o objemu 750 ml. Dříve bylo pro stavbu průměrného rodinného domu zapotřebí zhruba 52 balení zdicí pěny Porotherm Dryfix nebo Dryfix extra. Proto jsme navýšili jejich objem na 810 ml a docílili tím snížení množství odpadu, které na stavbách vzniká. Jedna dóza s vyšším objemem vystačí na přibližně 6 m2 pořádné zdi. Průměrná spotřeba lahví na hrubou stavbu rodinného domu tak klesla na 43 kusů. S větším balením je díky efektivnějšímu vytlačení pěny z dózy možné vyzdít o 20 % více zdiva, ovšem cena jednoho balení se změní jen o 8 %. Jednotková cena za mililitr pěny totiž zůstává stejná,“ dodává produktový manažer odpovědný za produkty a vývoj v Porothermu Martin Tichý.
Sdílet / hodnotit tento článek