Samozřejmě – není to jen o vzhledu. Vylepšení se dočkala spínací tlačítka také po technologické stránce, protože právě na vývoji nových produktů dlouhodobě stojí úspěch společnosti, která zaměstnává téměř tři stovky zaměstnanců a exportuje své elektronické přístroje, relé nebo inteligentní elektroinstalace do více než 70 zemí světa.
Řada MSB3 nabízí pomocí intuitivního softwaru iDM3 možnost u každého tlačítka nastavit jinou funkci, a tu měnit podle potřeby. „Řada tlačítek je vybavena integrovaným teplotním senzorem a obsahuje také řadu analogových nebo digitálních vstupů pro připojení externích zařízení. Uživatelé si mohou funkce tlačítek jednoduše personalizovat – nebo pomocí jediného tlačítka ovládat více spotřebičů. Aniž by museli být technologičtí hračičkové, mohou krok za krokem mířit k postupné automatizaci domácnosti nebo kanceláří,“ vysvětluje Jiří Konečný, majitel a zakladatel společnosti.
Vybrat si pak mohou z verzí se čtyřmi tlačítky (MSB3-40), šesti tlačítky (MSB3-60) nebo devíti tlačítky (MSB3-90). Celá řada pak umožňuje snadnou integraci ve stávajícím nastavení. Všechny verze dodržují standardní velikost modulu 94x94 milimetrů.
Hlavní novinkou je však design, na kterém se v posledních měsících v Holešově intenzivně pracuje. Před nedávnem ELKO EP spojilo síly s největším tureckým výrobcem dotykových panelů Astrum a založilo společný podnik Inspinia Technology, který bude vyrábět a dále rozvíjet tyto přístroje.
„Vidíme, že řada nových staveb skutečně pracuje jen s několika základními materiály. Dřevem, kovem, sklem nebo betonem. Právě v těchto projektech pak dlouhodobě poptávají také co ‚nejsurovější‘ vzhled doplňků. Se sklem nebo dřevem jsme již pracovali dříve, povrchová úprava kovů nám v našem portfoliu dlouho chyběla. Mimo jiné i proto, že jsme si museli být jistí, že vzhled nijak neomezí funkčnost u dotykových prvků. Teď víme, že technologicky i designově je všechno skutečně vyladěno k našim představám,“ uzavírá Jiří Konečný.
Sdílet / hodnotit tento článek